Bu yazımızda sizlere DASH Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

DASH Coin Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi DASH Token

Bu yazımızda sizlere DASH Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

DASH Coin Nedir?

Dash coin en basit haliyle, banka gibi bir aracı olmadan internet üzerinden bir arkadaşınıza veya perakendeciye gönderebileceğiniz bir dijital paradır.

Dash, yolculuğuna 2014 yılında başladı ve şu anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, IOTA ve Ripple gibi kripto para birimi. Fakat Bitcoin'den farkı nedir, avantajları nelerdir ve maliyeti nedir? Aşağıda bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulacaksınız.

DASH ve Bitcoin

Dash, birçok yönden Bitcoin'e benzer. Çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanabilir veya bir yatırım olarak bekletebilirsiniz. Ayrıca, her işlemi kaydeden halka açık bir blok zincirinde çalışır.

Dash, Bitcoin'in şu anda karşılaştığı bazı sorunları da çözmeye çalışıyor. Hız bunlardan biridir. Dash işlemleri dört saniyede onaylanırken, birine Bitcoin göndermek 10 dakika veya daha fazla sürebilir.

Sonra ücretler var. Ortalama Bitcoin işlem ücreti, birine Dash göndermek için ödemeniz gereken 0,4 $ 'a kıyasla yaklaşık 6 $' dır. Ancak daha fazla kişi kripto para birimini kullanmaya başladığında ücret artacaktır.

Bitcoin ile ilgili büyük bir sorun, aynı zamanda bir yönetişim yapısının olmamasıdır. Bu, piyasaya yeni bir kripto para birimi getiren bir hard fork olmadan önemli değişikliklerin yapılamayacağı anlamına geliyor, Bitcoin Cash de böyle doğdu. Dash farklıdır. Önemli değişikliklerin hızlı bir şekilde uygulanabilmesi için bir oylama sistemine sahiptir.

Bitcoin'in aksine, Dash kendi kendini finanse ediyor. Yeni oluşturulan Dash'in yüzde 45'i madencilere ve yüzde 45'i masternodlara gidiyor. Geri kalanı - yüzde 10 - geliştirme ekibini, pazarlamayı, müşteri destek merkezlerini vb. Finanse etmek için hazineye gidiyor.

Dash'in Avantajları Nelerdir?

Peki Dash’in öne çıkan özellikleri nelerdir? Dash'in en büyük avantajlarından ikisi, yukarıda belirtilen hız ve düşük ücretlerdir. Dört saniyede 0,4 dolardan daha az bir ücretle dünyadaki herhangi birine para gönderebilirsiniz - bunu bir banka aracılığıyla yapmayı deneyin.

Bankalar, özellikle yurtdışına para gönderiyorsanız daha yüksek ücretler alır. Bir işlemin tamamlanması da birkaç gün sürebilir, ancak fazladan ödeme yapmak istiyorsanız çoğu banka süreci hızlandırabilir.

Diğer bir fayda ise anonimliktir. Tüm işlemler herkese açık olsa da adınız ve adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmak zorunda değilsiniz. Ancak bu bir dezavantaj da olabilir. Anonimlik sağlayan Dash, Bitcoins ve diğer kripto para birimleri suç örgütleri tarafından kullanılmaktadır çünkü paranın izini sürmek mümkün değildir. Bazıları, kötü adamlar arasındaki popülerliklerinin, şimdiye kadar değerlerinde bu kadar büyük bir artış görmemizin ana nedenlerinden biri olduğunu iddia ediyor.

Dash Nasıl Satın Alınır, Saklanır ve Harcanır?

Artık "Dash nedir?" Sorusunu yanıtladığımıza göre onu nasıl biraz alabilirsin? Dash satın almak kolaydır. Bitcoin dahil diğer birçok kripto para birimiyle aynı şekilde elde edebilirsiniz. BitPanda veya Kraken gibi bir borsada hesap açın ve yerel para biriminizle Dash satın alın.

ABD'de bir ATM'den Dash satın alabileceğiniz birkaç yer de vardır. Ücretler yüksek olmasına rağmen kripto para birimini almanın en kolay yolu budur. Avusturya'da yaşıyorsanız, 400'den fazla Posta şubesinden ve yaklaşık 1.300 Posta ortağından satın alabilirsiniz.

Dash'i nasıl saklayabilirsiniz? Kripto para birimini, şirketin web sitesinden indirebileceğiniz dijital bir cüzdanda tutarsınız. Alternatif, hacklenme riskinin azalması nedeniyle çok daha güvenli bir yöntem olan Ledger gibi bir donanım cüzdanında saklamaktır.

Dash'i kabul eden işletmeler arasında barındırma sağlayıcıları, çevrimiçi oyun platformları ve hatta reklam ajansları bulunur.

Nerede harcayabilirsin? Dash, dolar ve euro gibi standart para birimleri kadar kabul edilebilir değildir, ancak bunu benimseyen birçok işletme vardır. Bunlara barındırma sağlayıcıları, çevrimiçi oyun platformları ve hatta reklam ajansları dahildir. Bir sonraki bölümde daha fazla bahsedeceğimiz bir yatırım olarak da kullanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ