Dash Mining Rehberi

Herkese Merhaba, Dash Mining ile ilgili sizlere bir rehber hazırladım ve vakit buldukça mining hakkında rehber hazırlmaya devam edeceğim.

Öncelikle DASH nedir? Digital Cash adı verilen ve X11Hash algoritmasını kullanan kısa sürede 2017 başlarından bugünlere değeri nerdeyse 10 kat artarak istikrar göstermiş bir kripto paradır. Gelecek vadeden bir kripto para olması nedeniyle kendine güzel bir market share elde etmiş ve yakın zamanda 360$ değerlerini görmüştür.

Şimdi gelelim mining nasıl yapacağız? Öncelikle mining yapabilmeniz için X11 Hash algoritmasını destekleyen bir asic miner'a ihtiyacımız var. Yeni teknolojileri takip etmek herzaman için önem teşkil etmedir. Bitmain firmasının son çıkarmış olduğu Antminer D3 X11 asic miner günümüzdeki en verimli mining aracıdır. Daha öncesinde Baikal minerlar piyasayı domine ederken Bitmain atağı ile Baikal minerlar saf dışı kalarak verimsiz hale gelmiştir.

ANTMINER D3 X11

Cihaz hakkındaki özelliklere gelirsek;

Hash Gücü:15 GH/s. ±5% lik değişim gösterebilir.
Güç Tüketimi:1200W. +10% değişim gösterebilir.
Çip Türü: DASH x11 ASIC
Ağırlık:5.5Kg
Boyutlar:320mm(U) x 130mm(G) x 190mm(Y)

Bunlara ek olarak;

Cihaz Garantisi: BITMAIN 6 ay garanti veriyor.
Güç Kaynağı: BITMAIN önerisi olarak APW3++ PSU güç kaynağı

 

Diğer yandan Innosilcon firmasının piyasya çıkartmış olduğu A5 Dominatorler isimlerinden de anlaşıldığı gibi piyasayı domine etmek için biçilmiş kaftanlar. Tabiki fiyat açısından D3 ten daha pahalı olduğu için tercih edilme konusunda iyi bir analiz yapılmalıdır. Gelin beraber inceleyelim.

 

INNOSILICON A5 

Hash Rate:30.2GH/s(+/-8%, in 750w normal mode)
                 :38 GH/s(+/-8%, in 1250w overclock mode)
Güç Tüketimi:750W 
Cip Türü:A5 Dash Master ASIC
Boyutlar:400mm(U) x 135mm(G) x 158mm(Y)
Ağırlık: 4.8Kg
Çalışma Sıcaklığı: 0°C—85°C
Ağ Bağlantısı: Ethernet

 

Şuanda piyasada yukarıda bahsetmiş olduğum gibi Baikal ve İbelink dash minerlarda mevcut fakat verimlilik açısından bu iki ürün daha çok ön plana çıktığı için diğerleri hakkında bilgi vermek istemedim. Umarım yarcımdı bir rehber olmuştur, sorularınız için yorum bölümünde paylaşımda bulunabilirsiniz.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ