Ripple, 2020 Ocak ayında yapılması planlanan bir mahkeme duruşması öncesinde mahkemeden davayı reddetmesini istedi.

Davacıların Menkul Kıymet İddiasında Olduğu XRP İçin Ripple Mahkemeden Bu İstekte Bulundu

Ripple, 2020 Ocak ayında yapılması planlanan bir mahkeme duruşması öncesinde mahkemeden davayı reddetmesini istedi.

Ripple'ın Talebi

Ripple, bir kez daha federal bir mahkemeden, yasadışı menkul kıymetlerin satılması konusundaki beklemedeki sınıf davasını reddetmesini istedi.

Şirket aynı "zaman aşımı" argümanını tekrar etti. Bu da davacıların davayı doldurmak için yasal bir süreyi aştığı anlamına geliyor. Ripple, 2013 yılında perakende yatırımcılara XRP satmaya başladı; bu, 2016'da bir dava açılması gerektiğini ifade ederek 2018 yazında yasal yollara başvurmak için çok geç olduğu anlamına geliyor.

Blok zinciri, XRP'nin bir menkul kıymet olmadığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor, ancak bu konuyu son hareketleriyle "alakasız" olarak nitelendirdi, bu yüzden bu noktayı derinlemesine ele almadı.

Verilen dilekçede, "XRP bir menkul kıymet değil, ancak bu hareketin neyii amaçladığı belli değil. XRP bir menkul kıymet olsa bile, Davacı'nın iddiaları hala bir hukuk meselesi olarak başarısız olacak." ifadeleri kullanılıyor.

Davayı Mahkeme Dışına Taşıma

Ripple'ın davayı mahkeme dışına taşıma girişimi pek iyi sonuç vermiş değil. Devam eden davadaki lider davacı Bradley Sostack, sanıkların yasadışı menkul kıymetler satma konusunda hala sorumlu olduğuna inanmakta. Tarafların Ocak 2020'de mahkemeye çıkması bekleniyor.

XRP'nin menkul kıymet olarak statüsü, kripto para birimi sektöründe bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Kripto etkileyici BitLord kısa süre önce Ripple'ı, yerel tokenlerini yatırımcılara işletmeleri satın almak için sattığı için ağır biçimde eleştirmişti

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ