Ripple CTO’su David Schwartz, eleştirmenlerin söylediklerinin aksine, şirketinin asla ICO çalıştırmadığını ısrar ediyor.

David Schwartz: Kimse XRP

Ripple'ın, eski Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd tarafından başlatılan XRP tokenlarını satarak bir ilk kripto teklifi (ICO) çalıştırıp çalıştırmadığı konusunda devam eden bir Twitter tartışması var.

Ripple CTO'su David Schwartz'a göre, blockchain devi, XRP tokenları satın alanlardan para almıyor. Bunun yerine, girişim kapitalistleri ve melek yatırımcılar tarafından finanse ediliyor.

Ripple Paranıza İhtiyaç Duymaz

Schwartz, insanların kendilerini ihraç eden şirkete yatırım yapmak için ICO tokenları aldığını açıklıyor. Ripple ise, XRP olmadan teknolojisinin geliştirilmesine VC finansmanı ile devam edebilecek. XRP, ağı kurmak ve işletmek için para toplama mekanizması olarak kullanılmadı.

XRP'nin Anlamı Nedir?

Tüm XRP tokenlarının yüzde 55'ini kontrol eden Ripple, aylık olarak 1 milyar XRP’yi emanet cüzdanından çıkarıyor. Şirket, son çeyrekte XRP satışlarına "daha muhafazakar bir yaklaşım" benimsemesine rağmen, 2016'nın dördüncü çeyreğinden bu yana sattığı 1,2 milyar dolarlık XRP ile gerçekten ne yaptığı tam olarak belli değil.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, bu satışların RippleNet ve XRP ile ilgili işleri büyütmek için gerekli olduğunu savunuyor. Kasım ayı sonunda Ripple, MoneyGram'a 50 milyon dolarlık yatırımını sonuçlandırdı ve böylece şirketteki yüzde 9,95'lik hisseyi aldı.

Ancak, diğer eleştirmenler gibi Todd da XRP'nin yatırımcılara hiçbir şey için gerçek bir pay vermediğini söylüyor.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ