Singapur merkezli çok uluslu bankacılık firması DBS Bank, blockchain ticaret-finans ağı Contour'a katılan ilk banka oldu.

DBS, Blockchain Ticaret-Finans Ağı Contour

Singapur merkezli çok uluslu bankacılık firması DBS Bank, blockchain ticaret-finans ağı Contour'a katılan ilk banka oldu.

The Business Times tarafından yayınlanan bir habere göre, çokuluslu DBS Bankası Singapur'dan blockchain ticaret-finans ağı Contour'a katılan ilk banka. BNP Paribas, Bangkok Bank, ING, HSBC, Standard Chartered ve Citi Ventures gibi büyük kurumlar, Blockchain ağı Contour'u kurdu. Singapur merkezli banka, uçtan uca akreditif ödeme sürecini Contour’un blockchain çözümleriyle dijitalleştirmeyi dört gözle bekliyor. DBS, yerleşim süresini azaltmayı, evrak işlerini azaltmayı ve ticaret sürecini basitleştirmeyi amaçlamaktadır.

Çok uluslu banka DBS ticaret anlaşması sürecini dijitalleştirmeyi amaçlamaktadır. Blockchain ağı Contour, DBS’nin kurumsal müşterilerine, davacılar ve yararlanıcılar arasında gerçek zamanlı dijital baskı öncesi müzakereleri yürütmelerine yardımcı olacak ve bu da akreditiflerin verilmesinde verimliliği artıracaktır. İşlemlerin ve iz denetimlerinin gerçek zamanlı izlenmesi şeffaflığı artıracak ve tutarsızlıkları daha etkili bir şekilde ortadan kaldırmaya veya çözüme kavuşturmaya yardımcı olacaktır. DBS Bank'ta küresel işlem hizmetleri grup başkanı John Laurens, bunun, ekonomik döngülerin zirvelerini ve düşüşlerini havalandırabilecek sürdürülebilir ticaret ekosistemleri oluşturmak için daha fazla şeffaflık, güvenlik ve hız sağlayarak endüstrilerin çalışma şeklini değiştirmekle ilgili olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ