Bu yazımızda sizlere Decentraland (MANA) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Decentraland (MANA) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla MANA Coin

Bu yazımızda sizlere Decentraland (MANA) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Decentraland (MANA) Nedir?

Decentraland, Ethereum destekli bir sanal gerçeklik platformudur. Bu sanal dünyada, daha sonra geçebileceğiniz, üzerine inşa edebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz araziler satın alırsınız. Yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Tamamen kullanıcılarına ait olan ilk dijital platformdur.

Decentraland Nasıl Çalışır?

Skyrim ve Fallout gibi oyunlara benzer şekilde, Decentraland tamamen sürükleyici bir sanal evrendir. Ancak, iki boyutlu bir ekranda oynamak yerine, üç boyutlu bir dünyaya katılıyorsunuz. Westworld gibi fiziksel alanda tam gelişmiş yapay zeka tabanlı oyunlar yaratmadan önce mantıklı bir sonraki adım gibi görünüyor.

LAND Nedir?

Decentraland'da etkileşime girdiğiniz alanlar, oyunda satın aldığınız LAND, değiştirilemez dijital varlıklardır. Bir arazi arsasına sahip olduğunuzda, onu istediğiniz gibi yapmakta özgürsünüz. Oyunlar, uygulamalar, kumar hizmetleri ve hatta dinamik 3B sahneler oluşturabilirsiniz. Ama neden orada duralım? Temel amacı olmasa da eğitim, mesleki gelişim, turizm vb. Konularda LAND tabanlı hizmetler de oluşturabilirsiniz.

LAND sayısı sınırlandırılmıştır ve her arazi arsası 33 fit x 33 fittir, ancak yüksekliğinin bir sınırı yoktur. Yakın zamanda Merkezi Olmayan ve LAND odaklı Gayrimenkulleri yarattı, bitişik arazileri ilişkilendirerek LNAD’inizi daha kolay yönetmenize olanak tanıyan bir özellik. ARAZİ satın almakla ilgileniyorsanız (veya sadece haritayı görmek istiyorsanız), LAND pazarına göz atmalısınız.

LAND üzerindeki benzer gruplamalar İlçeleri kapsamaktadır. Bölgeler temelde ortak bir tema etrafında dönen topluluklardır. Örneğin, yalnızca kripto para birimi uygulamaları ve hizmetleri olan kripto meraklıları için bir Bölge olabilir. Decentraland'ın oylama dApp'ı, Agora aracılığıyla Bölge sorunlarına oy verebilirsiniz. Belirli bir bölgede sahip olduğunuz ARAZİ miktarı, oyunuzun ağırlığı ile ilişkilidir. Decentraland, ilçelerinizde neler olduğu konusunda size daha fazla kontrol sağlamak ve platform hakkında genel olarak geri bildirim sağlamak için Agora'yı yarattı.

MANA nedir?

MANA, Decentraland’ın kripto para birimi. Bu, LAND parsellerini satın almanın yanı sıra dünyadaki mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullandığınız bir ERC20 tokenıdır.

LAND satın aldığınızda, Decentraland satın aldığınız MANA'yı yakar. Decentraland ekibi başlangıçta her arazi parçasını 1000 MANA'ya sattı. Artık ikincil bir pazar olduğuna göre, LAND fiyatları değişiklik gösteriyor. Şu anda, LAND'ın en ucuz arsası 11.750 MANA iken, daha popüler alanlarda milyonlarca fiyat etiketi var. En çok satan arsa, Mart 2018'de 2.000.000 MANA veya 175.578 $ 'a gitti. Bu, sanal bir arsa için oldukça büyük bir paraydı ve satıcıya güzel bir kâr bıraktı.

Teknoloji Mimarisi

Decentraland’ın protokolünün üç katmanı vardır:

Fikir birliği katmanı: Bir Ethereum akıllı sözleşmesi aracılığıyla arazi mülkiyetini ve arazi içeriğini izler.

Arazi içeriği katmanı: İçeriği sanal dünyada işlemek için merkezi olmayan bir dağıtım sistemi kullanır.

Gerçek zamanlı katman: Kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurması için eşler arası bağlantılar sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ