Santiment, şu anda MANA, SAND, REN ve CHZ pazarlarında mevcut olan büyük satın alma fırsatlarına dikkat çekiyor.

Decentraland, The Sandbox ve Bu 2 Altcoin, Büyük Yatırım Fırsatı Sunuyor

Santiment, şu anda MANA, SAND, REN ve CHZ pazarlarında mevcut olan büyük satın alma fırsatlarına dikkat çekiyor. Altcoinlerin ve BTC'nin MVRV'si, tarihsel sıçrama noktalarına benzer seviyelerde.

Kripto para piyasası kapitalizasyonu, hafta sonu başlayan düşüşün ardından hafta boyunca düştü. Ancak bu düşüş, birkaç altcoini yatırımcılar için büyük satın alma fırsatları sundukları fiyat bölgelerine itti.

Santiment tarafından işaret edilen verilere göre, bu kategorideki altcoinler arasında Decentraland (MANA), Sandbox (SAND), Ren (REN) ve Chiliz (CHZ) yer alıyor. Bu belirteçlerin tümü, MVRV verilerine göre, sıçramaların meydana geldiği tarihsel ağrı noktalarındadır.

MVRV (piyasa değerinden gerçekleşen değere), bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşmiş kapitalizasyona oranını ölçer ve aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tespit etmek için kullanılır. Santiment'in verilerine göre MANA, SAND, REN ve CHZ'nin MVRV'si sırasıyla 1.12, 1.21, 1.05 ve 1.22'dir. Bu, belirteçleri fırsat bölgesine sokar ve yatırımcılar için iyiye işarettir.

Basın zamanında MANA, son 24 saatte yüzde 2,39 düşüşle yaklaşık 0,30 dolardan işlem görüyordu. Fiyat, Decentraland metaverse ekosisteminin yerel belirteci için 2022'nin 4. çeyreğinde şu ana kadar yüzde 55,7'lik bir düşüşe işaret ediyor.

SAND, 4. çeyrekte de benzer bir fiyat düşüşü kaydetti. Metaverse oyun platformunun yerel belirteci, çeyrekte şu ana kadar yüzde 47,5 düştü. Token, son 24 saatte yüzde 0,78 düşüşle 0,44 dolarda.

Spor ve eğlence için blockchain fintech sağlayıcısı Chiliz'in yerel token'ı CHZ, 0,11 dolardan işlem görüyor. Bu arada REN, son 25 saatte yüzde 6,09 düşüşle 0,065 dolardan el değiştiriyor. Her iki token de bugüne kadar sırasıyla yüzde 53,1 ve yüzde 44,8 düştü.

Yatırım Fırsatı Sunan Tek Varlık Altcoinler Değil

Santiment'in verileri, MVRV'lerine göre satın alma fırsatı bölgelerinde bulunan diğer birçok altcoin'e işaret ediyor. Bunlar, diğerleri arasında OKB, AAVE, LINK, XRP ve MATIC'i içerir.

Bu arada, kripto piyasası davranış analizi platformu da daha önce Bitcoin'in (BTC) bu bölgede olduğunu belirtmişti. Aslında, kıyaslama kriptosu, son 5 yıldır ölçülen MVRV'sinin negatife sıçradığı Haziran ayından bu yana bu bölgede yer aldı.

Mevcut MVRV'sinde, ortalama aktif 5 yıllık BTC yatırımcısı yüzde -34 su altında. Veriler, Santiment'e göre metrik için tarihi bir düşük seviyeye işaret ediyor. Analiz, yatırımcı paniğinin zirveye ulaştığını ve bu alanda fırsatların olgunlaştığını gösteren eğilimlere işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ