Defi güvenli için ne yapmalı. Kerr konuyla ilgili olarak “Kava'da, tüm kodlarımız Golang'da sıfırdan, denetleyebileceğimiz ve doğrulayabileceğimiz çok özel eylemlerin kapsamına giren çok gizli modüllerde oluşturuldu.

DeFi Güvenlik İçin Ne Yapmalı

Defi güvenli için ne yapmalı. Kerr konuyla ilgili olarak “Kava'da, tüm kodlarımız Golang'da sıfırdan, denetleyebileceğimiz ve doğrulayabileceğimiz çok özel eylemlerin kapsamına giren çok gizli modüllerde oluşturuldu. Bu, kodu doğruluğu ve güvenliği için çok yüksek bir güvenle test edebileceğimiz anlamına geliyor. ” diyor.

“Kullanıcı fonlarının güvenliğine değer veriyor ve yaptığımız her şeyin önüne koyuyoruz. Kava platformunda herhangi bir kod yayınlanmadan önce test ağları yürütüyor, 3. taraf denetimleri yapıyoruz ve önemli bir akran incelememiz var. Ayrıca, tüm yeni kodlar, Binance, OKEx, Huobi, Bitmax, Hashkey, Lemniscap, SNZ, Dokia Capital ve Framework Ventures gibi teknik açıdan anlayışlı operatörleri içeren  KAVA'yı güvence altına alan ve biriktiren validator grubu tarafından incelenmeli ve oylanmalıdır. ”

DeFi'nin güvenilir olduğunu doğrulaması gerekir

Bir şirkete güvenmek yeterli değildir, çünkü dForce ve Makerdao'da gördüğümüz gibi büyük yatırımcıları var. Ancak, muhtemelen DeFi topluluğundan “doğrula ve güven” duymamız gerektiğinde “güven ve doğrula” diyoruz.

Leshner, Compound'un CEO'su iken, aynı zamanda Kava Labs için kişisel bir yatırımcı ve Arrington XRP Capital gibi diğer üst düzey destekçilerdir. Kava’nın mükemmel teknik ekibi ve güvenlik önlemlerine sıkı sıkıya bağlı kalmak, denetçilerin kodları hakkında konuştuğu şeydir. Kava Labs'ın lansmanından önce, kredi platformu, önde gelen resmi doğrulama ve denetim firması CertiK tarafından profesyonel bir denetim yürüttü. Denetimin sonuçlarıyla ilgili bir blog yazısında CertiK, “Kava, Certik'in özellikle Merkezi Olmayan Finans sektöründe bir projeden bugüne kadar gördüğü en iyi kod tabanlarından biri” dedi.

 Son olarak Kerr, “Ekibi önce teknik yeterlilik açısından kontrol etmek, teknik açıdan gayretli yatırımcıları kontrol etmek ve denetimlerin ve emsal incelemelerinin yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için DeFi protokolü kullanmayı düşünen herkesi şiddetle tavsiye ediyorum. O zaman bile, DeFi protokolleri söz konusu olduğunda her zaman bazı teknik risk ve piyasa riski olacağını varsayalım. Burası genç bir alan ve bunun gibi daha acı verici öğrenimler olacak” ifadelerini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ