Leshner, dForce firmasının “Compound v1'i değişiklik yapmadan kopyaladığını / yapıştırdığını” söyledi.

DeFi Hack’inde dForce’un Sorumluluğu Var mı?

Leshner, dForce firmasının “Compound v1'i değişiklik yapmadan kopyaladığını / yapıştırdığını” söyledi. Leshner'e göre şirket, Compound v1 kodunun “kusurlu olmadığını” iddia ediyor, ancak tweet'lerine göre grubun listelediği varlık konusunda temkinli olduğunu iddia ediyor. Leshner'e göre dForce ekibi, Compound’dan tam olarak anlamadığı kodu kopyaladı ve ilgili güvenlik sorunlarını fark etmeden birkaç parçayı değiştirirken yasadışı olarak kendi başına dağıttı.

Ayrıca tarr Kerr oldu. Kava Labs - Makerdao'ya benzer bir DeFi kredi platformu, ancak Makerdao sadece ETH tokenlerini kabul ederken, Kava platformu, Bitcoin, Ripple (XRP), Binance Coin (BNB) ve Cosmos (ATOM) dahil olmak üzere basım yapmak üzere kullanılabilecek herhangi bir varlığı kabul ediyor. USDX, platformun stablecoini. Platformun gelişiminin bu kilometre taşları, dForce'un kendi syablecoinleriı için USDX kısaltma ismini devirmeden önce geldi. Kerr, Kava'nın USDX'in küresel finansal sistemde önemli bir oyuncu olmasını hedeflediğini paylaştı.

Kerr'ın belirttiğine göre, dForce, Lendf.me'yi ilk önce çok temel denetimler yapmadan dünyaya pazarladı: “Herhangi bir saygın firmadan yapılan temel bir denetim bunu yakalardı - yeniden kanıtlama bilinen bir sorundur ve kolayca kontrol edilebilir. Compound kodunu çalmanın dışında DForce, bir platform oluşturmadan aylar önce duyurmamıza rağmen, Kava'nın USDX token adını ve senedi de çaldı. ” Kerr, “DeFi'nin ne olmaması gerektiğine dair korkunç bir örnek” dedi.

Güven, bir kişi ile paraları arasındaki ilişkinin en merkezi ve önemli temelini oluşturduğundan Kerr, sorumluluğun “dForce ekibi ve uygulamanın kullanıcıları” ile ilgili olduğuna inanıyor

 “DForce ne yaptıklarını anlamadı ve güvensiz bir ürün pazarladı. Kullanıcılar, ürünün kullanımının güvenli olup olmadığını belirlemek için ekip veya kod tabanı üzerinde gerekli özeni göstermediler. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ