DeFi’nin çok hızlı büyümesine rağmen, sadece altı proje, sektöre kilitlenmiş sermayenin % 90'ından fazlasını temsil ediyor.

DeFi Kilitli Fonlarda 7 Milyar Doları Aştı

DeFi’nin çok hızlı büyümesine rağmen, sadece altı proje, sektöre kilitlenmiş sermayenin % 90'ından fazlasını temsil ediyor.

DeFi Pulse'a göre, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen sermayenin toplam değeri, iki aydan kısa bir süre içinde % 271 artarak ilk kez 7 milyar doları aştı.

Mevcut büyüme hızı devam ederse, DeFi'nin değeri 2020'nin sonunda 27 milyar doları aşacak.

Aave şu anda 1,51 milyar dolarlık kilitli en büyük DeFi projesini oluştururken, onu 1,42 milyar dolar ile MakerDAO, 1,15 milyar dolar ile Curve Finance, 845 milyon dolar ile Yearn.finance, 801 milyar dolar ile Synthetic ve 797 milyon doları temsil eden Compund takip ediyor.

Aave, kısa bir süre önce İngiltere Mali Davranış Otoritesinden Elektronik Para Kurumu lisansı aldıktan sonra en iyi DeFi projesi olarak ortaya çıktı ve sektörün artan meşruiyetine işaret etti.

Bununla birlikte, DeFi’nin agresif büyüme yörüngesi, Maker’ın alan üzerindeki uzun süredir devam eden hakimiyetini bozan borç verme protokollerinin son zamanlarda yükselmesiyle güçlenirken, DeFi Pulse'a göre yalnızca altı protokol sektördeki kilitli sermayenin% 90'ından fazlasını temsil ediyor.

Çok sayıda proje 2020 DeFi balonunun ortasında kripto topluluğunun hayal gücünü hızla ele geçirirken, çok azı sektörde kendilerini ve uzun vadeli liderleri kurmayı başardı.

Yam Finance'ın yakın zamandaki dramatik yükselişi ve düşüşü, sözleşme riskinin potansiyel ciddiyetini aydınlatan ihtiyati bir hikaye sunuyor - protokolün çöküşüyle birlikte 750.000 $'dan fazla kripto para kaybediliyor. DForce ayrıca Nisan ayında multi-milyon dolarlık bir saldırıya uğradı, ancak çalınan fonlar bilgisayar korsanı tarafından iade edildi ve yatırımcılara geri verildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ