DeFi (Merkezsiz Finans) platformlarında tutulan fon miktarı bu hafta 100 milyar doları aşarak 107 milyar dolara kadar ulaştı.

DeFi (Merkezsiz Finans) platformlarında tutulan fon miktarı bu hafta 100 milyar doları aşarak 107 milyar dolara kadar ulaştı. Böylece DeFi platformlarının mevduat büyüklüğü tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Kripto para piyasaları bankacılık ve finans piyasalarına alternatif bir piyasa olarak karşımıza çıkıyor. DeFi platformlarında kripto para yatırımcıları birçok bankacılık işlemini yerine getirebiliyor. Bunu yapabilmek için herhangi bir banka hesabına da ihtiyaç duymuyorlar. DeFi platformlarında kripto para yatırımcıları borç alma, borç verme, fon transferi, vadeli mevduat tutma ve fon saklama gibi birçok işlemi yapabiliyor. Ayrıca küresel faiz oranlarının oldukça düşük seviyede seyrettiği günümüzde DeFi platformlarının sunduğu yüksek staking getirileri, DeFi platformlarını cazip kılıyor.

DeFi platformlarının mevduat büyüklüğündeki rekorun ardından gözler DeFi  tokenlerine  çevrildi. Önümüzdeki hafta DeFi tokenlerinden bir atak görebiliriz. Ancak bu hamle piyasanın genel durumu ile de paralel olacaktır.

DeFi platformları içerisinden en yüksek mevduat hacmine sahip olanlar sırasıyla şunlar: Aave, Maker, Curve Finance, InstaDapp, Compound, Convex Finance ve Uniswap. Gözler yeni hafta bu kripto paralar üzerinde olacak. Ayrıca DeFi tokenlerine alt yapı desteğinde bulunan Chainlink, Ethereum ve Avalanche gibi kripto paralarda olası DeFi sıçrayışından olumlu etkilenebilir.

https://defipulse.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ