Çin menşeli Multicoin Capital destekli merkezsiz finans (DeFi) protokolü olan dForce, saldırıya uğradı.

DeFi Platformuna Saldırı Düzenlendi – İşte Kaybedilen Miktar

Çin  menşeli Multicoin Capital destekli merkezsiz finans (DeFi) protokolü olan dForce, saldırıya uğradı.

DForce ekosisteminde kilitlenen toplam değer, DeFi Pulse verilerine göre son 24 saat içinde % 100 düşerek 6 dolara indi. Bir gün önce, sisteme kilitlenen toplam değer 24,9 milyon dolardı. DForce ekosistemindeki bir kredi platformu olan Lendf.Me web sitesine yazının yazıldığı sırada erişilemiyor.

DForce Telegram kanalında CEO Mindao Yang, ekibin sorunu hala araştırdığını söyledi ve kullanıcılara Lendf'e herhangi bir varlık tedarik etmemelerini önerdi.

Her ne kadar saldırının detayları henüz açıklanmamış olsa da, Ocak ayında Lendf.Me'nin BTC'ye sabitlenmiş bir Ethereum tokenı olan imBTC ile entegre olduğunu belirtmek gerekir. Bugünün erken saatlerinde, merkezi olmayan borsa Uniswap'ta imBTC için bir likidite havuzundan yararlanılarak yaklaşık 300.000 dolarlık token kaybına neden olmuştu.

İmBTC saldırısı, imBTC'nin, hacker'ın harici bakiye güncellenmeden önce para çekmek için sürekli olarak Uniswap akıllı sözleşmesini çağırmasına izin veren ERC 777 standardını kullanmasından yararlandı.

Twitter'da, bazı kullanıcılar Lendf.Me'nin imToken'e benzer bir saldırı yaşadığını tahmin ediyorlar, çünkü işlem kayıtları hacker'ın Lendf'i tekrar tekrar kullandığını vurguluyor.

 15 Nisan'da dForce, Multicoin Capital liderliğindeki 1.5 milyon dolarlık fon turunu açıkladı ve Çin'in en büyük bankalarından birinin yatırım kolu olan Huobi Capital ve China Merchants Bank International'ın (CMBI) katılımıyla bu turu başarıyla gerçekleştirmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ