Bu yazımızda sizlere kripto para birimi DeFi Pulse Index (DPI) Token Nedir? sorusunun cevabını verecek ve DPI Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

DeFi Pulse Index (DPI) Token Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi DPI Coin

Bu yazımızda sizlere kripto para birimi DeFi Pulse Index (DPI) Token Nedir? sorusunun cevabını verecek ve DPI Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

DeFi Pulse Index (DPI) Token Nedir?

DeFi Pulse Index, merkezi olmayan finanstaki en büyük tokenlere maruz kalmak için bir token satın almanızı sağlar.

Birkaç DeFi endeks fonu sağlayıcısı var, ancak genel olarak hepsi şu şekilde çalışıyor: bir DAO veya algoritma veya şirket, programlanabilir finans dünyasından bir grup token alır, bunları bir potta birleştirir, ardından söz konusu pottaki hisseleri tek bir endeks tokeni aracılığıyla satar. .

Endeks tokeninin değeri, pottaki tokenlerin ortalama fiyatlarını yansıtır, bu nedenle endeks tokenini satın almak, tüm DeFi pazarına yatırım yapmakla karşılaştırılabilir.

En popüler olanı, tek bir token aracılığıyla en iyi DeFi jetonlarından oluşan bir sepete maruz kalmanızı sağlayan DeFi Pulse Index'dir (DPI).

DeFi Pulse Index Nedir?

Eylül 2020'de başlatılan DeFi Pulse Index, Ethereum'da bulunan en popüler 10 DeFi tokeninden oluşur: LEND, YFI, COMP, SNX, MKR, REN, KNC, LRC, BAL ve REPv2.

Tüm bu DeFi tokenlerini satın almak ve portföyünüzü kendiniz yönetmek yerine, 10 tokenin tümüne maruz kalma sağlayan tek bir ERC-20 tokeni satın alabilirsiniz. Token, piyasanın durumunu yansıtmak için aylık olarak yeniden dengelenir.

DPI, tokenlerini bir DeFi projesinin piyasa değerine göre seçer ve her ayın ilk gününde endeksini yeniden ağırlıklandırır.

Token, piyasadan korunmak için kullanılabilir veya Aave veya Compound gibi borç verme platformlarında veya verim çiftçiliği protokollerinde teminat olarak kullanılabilir.

Ayrıca, merkezi olmayan borsalarda tüm tokenleri satın almaktan çok daha ucuzdur; Piyasaya yatırım yapmak için tokeni yalnızca bir kez satın almanız veya satmanız yeterlidir, bu da Ethereum'un yüksek gaz ücretlerinden tasarruf sağlar. Ancak, normal kripto borsalarında tüm tokenleri satın almaktan sadece biraz daha ucuzdur. Ve yeniden dengelemeler ayda sadece bir kez gerçekleştiğinden ve sepet Ethereum'daki ilk 10 tokenle sınırlı olduğundan, başka bir blok zincirindeki en son DeFi projesinin bu yüzde bir milyonluk çılgın yükselişinden kar elde edemezsiniz.

DPI'yi nereden satın alabilirsiniz?

DeFi Pulse Index'i eToro ve Crypto.com gibi ana akım kripto borsalarından ve Uniswap gibi merkezi olmayan pazarlardan satın alabilirsiniz.

Pillar, Zapper ve Dharma dahil olmak üzere çeşitli DeFi platformları ve protokolleriyle de uyumludur.

DeFi Pulse Index, bir temel varlık portföyünü temsil eden ERC-20 token sepetleri olan “Setlerin” oluşturulmasına, yönetilmesine ve ticaretine izin veren Set Protokolü ile ortaklık kurdu.

DPI'ın arkasındaki hikaye nedir?

Defi Pulse Index, kripto yatırım ürünleri geliştiren merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan Index Cooperative tarafından oluşturuldu.

DAO, DeFi uzmanları, iş geliştirme çalışanları ve pazarlamacılardan oluşur; DeFi Pulse, Set Labs ve diğer katılımcıların her biri birer oy hakkına sahiptir.

DeFiPulse

DAO katılımcılarından biri olan Lemonade Alpha'ya göre, Index Cooperative, Ekim 2020'deki lansmanından bu yana yönetim altındaki varlıklarda 166 milyon dolar topladı ve bu ayın başlarında kümülatif gelirde 1 milyon doları geçti.

Ayrıca bu ay DAO, Galaxy Digital ve 1kx liderliğindeki 7,7 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Geliştiriciler parayı ağı büyütmek ve protokolü geliştirmek için harcamayı planlıyor.

DPI'ın geleceği nedir?

Uzun vadeli bir strateji çok önemlidir; DeFi Pulse Index, türünün tek simgesi değil ve daha fazlası hızla piyasaya çıkıyor. DPI'nin en iyi rakipleri şu anda DeFi Top 5 Index (DEFI5) ve PieDAI DeFi Large Cap (DEFI+L).

Ancak DPI gibi endekslerin geleceği, DeFi'ye ve geç dönemde önemli kayıplar yaşayan daha geniş kripto piyasasına bağlı. DPI'ın şu anki değeri, geçen Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 621,21$'dan %57,6 düşüşle 263.14$ oldu. Ancak bu tamamen kötü bir haber değil, çünkü token hala Kasım 2020'nin en düşük seviyesi olan 57.20$'dan %360 yukarıda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ