DeFi (merkezsiz finans) tokenları tekrardan yükselişe geçti.

DeFi (merkezsiz finans) tokenları tekrardan yükselişe geçti. Bu süreç Ethereum’un tekrardan değer kazanmasına neden olabilir. 

DeFi Tokenları Tekrardan Yükselişte!

DeFi tokenları tekrardan değer kazanmaya başladı. Yine benzer şekilde DeFi platformlarında tutulan mevduat tutarı da artış gösteriyor. DeFi Pulse verilerine göre DeFi platformlarında tutulan toplam fon miktarı 90 milyar dolar düzeyine çıktı.

Yazının kaleme alındığı saatte 10 milyar dolar ve üzerinde mevduat tutan DeFi platformlarını aşağıda görüyoruz.

  • Aave (Multichain): 16.28 milyar dolar
  • Maker (Ethereum): 13.34 milyar dolar
  • InstaDapp (Ethereum): 12.83 milyar dolar
  • Curve Finance (Multichain): 12.27 milyar dolar
  • Compound (Ethereum): 11.09 milyar dolar.

Top 5’deki 3 kripto para Ethereum üzerinde işlem görüyor. Aave ve Curve Finance ise hem Ethereum hem de farklı kripto paralarda operasyonlarına devam ediyor. Top 40’daki DeFi tokenlarının tamamı Ethereum platformunda işlem görüyor.

Tekrardan DeFi platformlarının canlanması Ethereum talebini de arttıracaktır. Zira DeFi yatırımcıları DeFi’ye depozito ettikleri finansal varlıklarını büyük oranda Ethereum üzerinden yapıyor.

Yazının kaleme alındığı saatte 7.5 milyon adet Ethereum, DeFi platformlarında kilitlenmiş durumda. Yani yaklaşık 30 milyar dolarlık Ethereum, DeFi’lerde kilitlenerek piyasadan çekildi. Bu rakamın daha da artması Ether fiyatlarını pozitif yönde etkileyecektir.

https://defipulse.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ