Maker ve Compound gibi çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını entegre eden bir kripto para cüzdan geliştiricisi olan Londra merkezli Argent, A Serisi finansmanında 12 milyon dolar topladı.

DeFi Uygulamalarının Parlayan Yıldızından Devasa Fon Hamlesi

Maker ve Compound gibi çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını entegre eden bir kripto para cüzdan geliştiricisi olan Londra merkezli Argent, A Serisi finansmanında 12 milyon dolar topladı.

Tur, Paradigm liderliğinde, Index Ventures, Compound kurucusu Robert Leshner ve diğer yatırımcıların katılımıyla Pazartesi günü gerçekleşti. Özellikle, bunun Paradigm'ın Avrupa'daki ilk yatırımı olduğu söyleniyor. Aralık 2017'de kurulan Argent'ın bugüne kadarki toplam fonu bugünkü turla 16 milyon dolara ulaştı.

Makerdao entegrasyonundan bu yana Argent, yeni kullanıcıları platforma yerleştirme hızını artırdı. Bu noktada, 3.000 müşteri beta modundan beklenen Nisan çıkışından önce Argent'i aktif olarak kullanıyor. Gerçekten de, CEO Itamar Lesuisse'e göre, müşterilerin profili başlangıçta beklenenden daha çeşitli.

"Sadece insanlar küçük tasarruflar için paralarını koymakla kalmıyorlar," siyen Lesuisse 200.000 dolardan fazla olan çok çeşitli cüzdanlara dikkat çekiyor. Toplamda, firma aktif cüzdanlarda % 330'luk bir artış bildirdi.

Bir anlamda, firma farklı Ethereum tabanlı protokollere kanal olarak hizmet veren bir DeFi ağ geçidi olmayı hedefliyor. Uygulamanın kullanıcıları, Maker ve Compound ile entegre olan tasarruf hesabı benzeri bir özellikten kazanç elde edebilirler.

Geleceğe bakıldığında, Argent, güvenlik önlemlerini artırmak için yeni yükseltilmiş fonlar harcamayı planlıyor ve bu da kullanıcıların güvenliğini ve seçeneklerini geliştirmek için yeni "Guardians" türlerini içerecek. Bir Guardian, Ethereum blok zincirinde, cüzdanınızı kurtarmanıza yardımcı olmak için izin verdiğiniz bir hesaptır. Ayrıca, kullanıcıların protokol yönetişimine katılmasını kolaylaştıracak özellikleri sunmayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ