Bu yazımızda sizlere DeFichain (DFI) Nedir? sorusunun cevabını verip DFI Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

DeFiChain (DFI) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla DFI Token

Bu yazımızda sizlere DeFichain (DFI) Nedir? sorusunun cevabını verip DFI Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

DeFiChain (DFI) Nedir?

DeFi Blockchain, kripto para birimi piyasasında, kripto para birimlerinin herhangi bir piyasada yatırımın geri dönüşünü sağlayacak şekilde diğer herhangi bir sermaye biçimi gibi çalışmasını sağlamak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır.

Özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi için tasarlanmış, kasıtlı olarak Turing olmayan eksiksiz bir blok zinciridir. DeFi, DLT topluluğunun bu belirli bölümü için tam işlevsellik sağlar ve basitlik, hızlı işlem hacmi ve güvenlik için diğer işlevsellik türlerinden ödün verir.

İşlev seti diğerlerinin yanı sıra şunları içerir:

Merkezi olmayan borç verme

Tokenların merkezi olmayan şekilde paketlenmesi

Merkezi Olmayan Fiyatlandırma oracle'ları

Merkezi olmayan borsalar

Devredilebilir borçlar ve alacaklar

Merkezi Olmayan Teminatsız Borç

Varlık tokenlama

Temettü Dağıtımı

Ana Faydalar ve Teknik Ayrıntılar

DeFi Chain, kripto para DFI'si de dahil olmak üzere, BTC'nin bir forku olarak Bitcoin'in üzerine inşa edilmiştir.

DFI hiçbir zaman bir ICO aracılığıyla satılmadı, bunun yerine her şey Staking aracılığıyla dağıtıldı. Bu aynı zamanda fiyatın bir şirket olarak DeFiChain tarafından hiç belirlenmediği anlamına gelir - tamamen bağımsızdır ve talep ve arzın bir sonucudur.

MainNet, Mayıs 2020'de Bitcoin'in yarıya indirildiği günden beri yayında ve o zamandan beri sorunsuz çalışıyor. Bu, DeFiChain'in iki yaşında olmasına rağmen, bir MainNet, Staking veya benzeri bir şey beklemediği anlamına gelir, şu anda her şey zaten faal ve çalışıyor!

ETH ve hatta BTC ile karşılaştırıldığında, DeFiChain çok daha düşük ücretler ve süper hızlı emirler sunuyor!

Turing olmayan eksiksiz bir blok zinciri olmak, DeFiChain'i finans işlemleri için inanılmaz derecede önemli olan akıllı sözleşme hatalarına büyük ölçüde daha az eğilimli kılar.

Bu aynı zamanda oyun olmayacağı, sistemi tıkayacak ve Ethereum gibi gaz fiyatlarını artıracak şans oyunları platformlarının olmayacağı anlamına geliyor.

Kısacası, DeFiChain iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor: Bitcoin'in yüksek güvenliği ve hash gücünün yanı sıra canlı ve çalışan Proof of Stake, son derece hızlı ve ucuz işlemleri mümkün kılıyor (Ölçeklenebilirlik).

Cake ve Bittrex gibi borsalarda BTC, ETH veya USDT ile DFI satın alabilirsiniz.

Şu anda, DFI staking için % 37 yıllık getiri ve hatta Liquidity Mining aracılığıyla % 300'e kadar APY elde edebilirsiniz!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ