Merkezi olmayan finansal uygulamaları ve hizmetleri herkese ulaştırmaya adanmış, Bitcoin ağındaki dünyanın önde gelen blok zinciri DeFiChain, yerel blok zincirinde Avrupa destekli stabilcoin Euro Coin'in (EUROC) çıkışını duyurdu.

DeFiChain, Euro Destekli Bir Stablecoin Olan Euro Coin

Merkezi olmayan finansal uygulamaları ve hizmetleri herkese ulaştırmaya adanmış, Bitcoin ağındaki dünyanın önde gelen blok zinciri DeFiChain, yerel blok zincirinde Avrupa destekli stabilcoin Euro Coin'in (EUROC) çıkışını duyurdu. DeFiChain, Euro destekli bir stablecoin'i tamamen entegre eden ilk blok zincirlerinden biridir.

DeFiChain'de EUROC, USDC ve USDT ile aynı desteğe sahip olacaktır. Bu, Cake DeFi'nin bir koruyucu olarak hareket edeceği ve DeFiChain DEX'te EUROC stablecoin'i temsil eden bir dAsset olan dEUROC çıkaracağı anlamına gelir. Kullanıcılar ayrıca bunu Quantum Bridge aracılığıyla Ethereum'dan DeFiChain'e ve tersi yönde aktarabilecekler. Yakın gelecekte, fiat ve kripto para arasında bir ağ geçidi olan DFX Swiss, DeFiChain kullanıcıları için rampada EUROC'ye kolay bir Euro da ekleyecek.

Tam ödüller 20 Mart Pazartesi günü ~10:00 UTC'de Blok #2,772,200'de kullanıma sunuldu. dEUROC-dUSD çifti, dAsset blok ödüllerinin %5'ini alırken dEUROC-DFI, kripto blok ödüllerinin %0,74'ünü alacak. Gerçek APR'ler, yeni havuzlara ayrılan blok ödül tahsisine göre değişebilir.

Bir topluluk üyesi ve EUROC'yi DeFiChain'e getirmek için DFIP'nin Yaratıcısı olan Andreas Osberghaus, namı diğer mrgrauel, "DeFiChain'de bir Euro stablecoin'e sahip olmak, topluluk içinde uzun süredir devam eden bir istekti ve yeni kullanıcılar için giriş sürecini basitleştirmeyi hedefliyor. avro bölgesi. Bu yüzden bir DFIP (DeFiChain İyileştirme Önerisi) oluşturmaya karar verdim. Artık hiç kimse ABD dolarına çevirmek veya kur riski almak zorunda değil.”

EUROC'yi DeFiChain'e getirmeye yönelik özel DeFiChain İyileştirme Önerisi (DFIP), 1.862 oydan %96.51'ini kabul ederek topluluktan ezici bir yanıt aldı.

Euro Coin (EUROC), Euro ile 1:1 oranını korur, yani ihraç edilen her Euro destekli stablecoin için, ihraç eden Circle eşdeğer miktarda Euro'yu rezervde tutar. Kripto ekosisteminde Euro destekli stablecoin'lere artan bir talep var. dEUROC, bir yatırım olarak tutulabilir, DeFiChain DEX'te alınıp satılabilir veya çekici ödüller kazanmak için Likidite Madenciliği için kullanılabilir.

EUROC'nin mevcudiyeti, DeFiChain DEX'e daha fazla likidite getirmeye yardımcı olacaktır. Kullanıcıların ABD doları yerine Euro ile yatırım yapmasına olanak tanıyacak, çoğu Avrupalı kullanıcı için kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve benimsemeyi hızlandıracak. Kullanıcılar, Euro likiditesini zincir üzerinde kolayca taşımak, dünya çapında Euro ödemelerini kabul etmek ve yapmak ve ticaret, borç alma, borç verme ve daha fazlası için kripto sermaye piyasalarına erişmek için EUROC'u kullanabilecek.

DeFiChain, zincir üstü yönetişime sahip tamamen merkezi olmayan bir blok zinciridir. Mayıs 2020'deki ana ağ lansmanından bu yana proje, ana düğümlerden, projelere, araçlara, yönetişime, ekonomik fikirlere ve kod yönetişimine kadar blok zincirinin neredeyse tüm yönlerine topluluktan coşkulu bir katılım gördü. Kod tabanı açık kaynak tarzında geliştirildi ve birçok kişi tarafından geniş çapta hakemli incelemeden geçirildi ve tartışıldı.

DeFiChain Hakkında
DeFiChain, gelişmiş DeFi uygulamalarını etkinleştirmek için Bitcoin ağının hard fork'u olarak oluşturulan merkezi olmayan bir Proof-of-Stake blok zinciridir. Kendini hızlı, akıllı ve şeffaf merkezi olmayan finansal hizmetleri sağlamaya adamıştır. DeFiChain likidite madenciliği, staking, merkezi olmayan varlıklar ve merkezi olmayan krediler sunar. DeFiChain Vakfı'nın misyonu, DeFi'yi Bitcoin ekosistemine getirmektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ