DeFi - borç verme protokolünün merkezi olmayan finansmanı dYdX, bir yıl boyunca lansmanından bu yana 1 milyar dolardan fazla kredi üretti.

DeFi

DeFi - borç verme protokolünün merkezi olmayan finansmanı dYdX, bir yıl boyunca lansmanından bu yana 1 milyar dolardan fazla kredi üretti.

Kilometre taşı, Şubat ve Mart aylarında sırasıyla 250 milyon $ ve 400 milyon $ 'ın üzerinde art arda aylık en yüksek seviyelere ulaştı. Borç verme platformu genelinde yaklaşık 317.000 işlem gerçekleştirildi.

Borç verme platformu şu anda DeFi Pulse'a göre kilitli varlıklarda 22,7 milyon dolar ile yedinci en büyük DeFi protokolünü içeriyor. DYdX, merkezi olmayan finansta kilitli tüm değerlerin yaklaşık % 3'ünü temsil ediyor.

DYdX ayrıca, yerel pazarının yedi aylık faaliyet boyunca 530 milyon dolardan fazla hacim ürettiğini de kaydetti.

DeFi önemli testlerle karşı karşıya

DYdX’in 1 milyar dolarlık dönüm noktasına rağmen, yeni doğan DeFI sektörü son haftalarda birkaç önemli testle karşılaştı.

DYdX, 12-13 Mart kripto pazarının patlamasıyla varlıklarının değerini % 30 oranında düşürürken, en büyük DeFi protokolü Markerdao ile krediler teminatsız hale geldikçe bir borç krizine girdi.

Krizin Maker'ın olası bir başarısızlığını tetikleyebileceğine dair korkulara rağmen, protokol Maker'ın (MKR) tedarikini artırarak yeniden teminat verebildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ