DeFi ekosistemi, kullanıcılara borç verme ve borçlanma platformları, ödeme platformları, türev platformları gibi banka seçenekleri sunuyor.

DeFi uygulamalarının çoğu Ethereum blockchain üzerine inşa edilirken, Ethereum da aynı şekilde ilerliyor gibi görünüyor.

Ethereum, sadece DeFi ekosistemindeki uygulamalar açısından değil, DeFi Pulse'deki grafikler de aynı şekilde yansıttığı için DeFi'de kilitlenen değer açısından öncülük ediyor gibi görünüyor. En son verilere göre, DeFi'de kilitlenen toplam ETH, 2.932 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Rekorlara Devam

Nisan 2019'dan Temmuz 2019'un başına kadar sert bir düşüşe tanık olduktan sonra, DeFi'de kilitlenen ETH açıkça yokuş yukarı gitti ve neredeyse her gün yeni ATH'lerle karşılaşıyor. DeFi'de kilitlenen 2,9 milyon ETH'den Maker, ETH'nin yüzde 49,82'sini oluşturuyor, daha spesifik olarak Maker yalnızca 2,3 milyon ETH'yi kilitledi. Bunu DeFi'de kilitli yaklaşık 357 bin 300 ETH değerine sahip başka bir ödünç verme platformu Compound izliyor.

DeFi'de kilitli nispeten daha az BTC olsa da, DeFi'de kilitli olan Maker’ın stablecoin DAI'si dün ATH'ye ulaştı. DeFi'de kilitlenen toplam DAI 37.355 milyona kadar yükseldi, ancak sadece bir gün içinde 36.393 milyona düştü.

Yine, Maker'ın 25.1 milyonu kilitlerken alana hakim olduğu görüldü, Bileşik yaklaşık 6.6 milyonu ve ardından başka bir kredi platformu dYdX 1.7 milyonu kilitledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ