DeFi protokolü Fluidity, 19 Aralık'ta Ethereum ana ağında canlı yayına geçeceğini duyurdu.

DeFi

DeFi protokolü Fluidity, 19 Aralık'ta Ethereum ana ağında canlı yayına geçeceğini duyurdu.
Kullanıcıları Fluid-wrapped varlıklarla takas, ticaret veya herhangi bir zincir üzerinde işlem yapma karşılığında ödüllendiren blok zinciri teşvik katmanı, başlangıçta Solana, Arbitrum ve Polygon ile birlikte Ethereum'da piyasaya sürülecek.

Tamamen güvenli, denetlenen bir sistem etrafında inşa edilen Fluidity, geleneksel getiri modelini tersine çeviren bir harcamadan kazanma protokolü olarak işlev görür: getiri elde etmek için uzun bir süre dijital varlıkları ödünç vermek, staking yapmak veya kilitlemek yerine, kullanıcılar sadece Akışkanla kaplı bir varlığı göndermek, almak veya takas etmek için sentlerden milyonlara kadar değişebilen rastgele ödenen verimler ve büyük temettüler alın.

Fluidity Kurucusu Shahmeer Chaudhry, "Dört veya beş yıl önce, herkes DeFi'nin bir milyar kullanıcıyı kripto paraya çeken kullanım durumu olabileceğini söyledi - ama aslında NFT'ler ve GameFi olduğu ortaya çıktı" diyor. "Fluidity'de, insanların para harcama konusundaki düşüncelerini oyunlaştırmak istiyoruz ve uzun vadeli hedefimiz, insanların harcamaya yaklaşımını yeniden şekillendirmek."

Fluidity'nin sarılmış varlıkları (Fluid Assets), sabit paralardır, yani temel para birimiyle bire bir desteklenirler ve kullanıcılar tarafından herhangi bir zamanda kullanılabilirler. Chaudhry'ye göre, tüm işlemlerin yaklaşık %50-70'i getiri sağlayacak ve ödüller, hizmet sağlayıcıları içerebilen göndericiler ve alıcılar arasında 80:20 oranında bölünecek. Protokol tarafından üretilen temettüler, para piyasalarında yatırılan ve ödünç verilen her ana para birimi tarafından oluşturulan kümülatif getiriden elde edilir.

Kazanmak için harca protokolünün kullanıcıları böylece yiyecek, kira veya benzin için ödeme yapmak, merkezi olmayan bir borsa (DEX) veya NFT pazarıyla etkileşim kurmak veya blok zinciri oyunlarına katılmak gibi günlük çabalar yoluyla ödülleri tetikleyebilir.

Hızla büyüyen DeFi protokolü, hem Solana devnet beta hem de Ethereum test ağında çalışıyor ve 50.000 kullanıcı "Akışkanlar" olarak biliniyor ,halihazırda işlem ve takas yoluyla sistemi stres testi yapmış durumda.

2021'de oyun tasarımcısı Shahmeer Chaudry tarafından tasarlanan Fluidity, Multicoin Capital, Solana, Circle ve Lemniscap gibi destekçilerden 1,3 milyon dolarlık başlangıç fonu aldı. Finansman turlarından önce proje, Compound, Solana, Polygon, Aave, Lido ve RMIT Blockchain Innovation Hub gibi protokollerden 100.000 doların üzerinde geliştirme hibesini de memnuniyetle karşıladı.

Fluidity Money, kullanıcıları stabil Fluid-wrapped varlıklarla işlem yaptıkları için ödüllendiren yenilikçi bir kazanmak için harcayın protokolüdür. Çoklu zincire geçmeden önce başlangıçta Ethereum'da başlatılan protokol, Bramah Systems, Verilog Solutions ve Hashlock tarafından denetlendi ve Multicoin Capital, Solana, Circle ve Lemniscap'tan destek aldı. Akışkanlık, verimi çiftçilik/likidite madenciliğini yeniden tasarlayarak, gerçek kullanıcıları protokolün farklı yönlerini keşfetmeye teşvik eden sürdürülebilir bir fayda madenciliği modeliyle değiştirir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ