THORChain, ETH Yönlendiricisinde arka arkaya iki istismar yaşadı.

THORChain, ETH Yönlendiricisinde arka arkaya iki istismar yaşadı. İlki, tüm ETH'yi Yönlendiricinin önüne oturan bir saldırı sözleşmesi aracılığıyla sistemden aldı. İkincisi, ekonomik açıdan önemli tüm ERC20'leri Yönlendiricinin arkasına oturan bir saldırı anlaşması yoluyla aldı.

DeFi protokolü uzun bir yol kat etti. 10 Mart'ta Messari'ye göre üçüncü büyük projeydi. Ancak bu, uzun ve sorunsuz sürüşleri garanti etmez.

THOR Zinciri, 19 Mart'ın erken saatlerinde 6 saatlik bir ağ kesintisi yaşadı. Ancak, o zamandan beri iyileşti. Ve bekleyen tüm işlemler sonraki bloklarda listelenmiştir. Platformun 2022'deki muazzam çekişi göz önüne alındığında, bu tam anlamıyla sürpriz olmayacaktı. Aslında, bir sonraki Pazartesi için planlanan hard fork'un kesinti nedeniyle altı saat gecikmesi bekleniyordu.

THORChain, ağının kısa bir kesintiden sonra toparlandığını ve şu anda hiçbir fonun risk altında olmadığını tweetledi.

THORChain'in çekirdek geliştiricisi Chad Barraford, 18 Mart'ta bir tweet'te THORChain ağının bir arıza ile karşılaştığını ve yeni blok üretmeyi durdurmasına neden olduğunu belirtti. Ancak, çekirdek geliştiriciler bir düzeltme yayınladı.

Hata kayıt defterinde değil de mempool'da olduğundan, bir düzeltme mümkün oldu. Bloğu öneren düğüm, hatayı işlemek ve devam etmek için güncellenmiş yazılımı çalıştırmak zorunda kaldı. Ekip, 'Böylece sert çatal gerekli değil' diye ekledi.

Bununla birlikte, ağ yakında çevrimiçi oldu. Bununla birlikte, kesintinin ortasında bekleyen çok sayıda işlemi yakalamak zorunda kaldı. Ayrıca, takımı 833 tx/sn çalışma hızında 5000 tx/blok tam maksimum operasyonda durum makinesine itti.

Yerel token RUNE, bu engele rağmen etkileyici bir yükselişe tanık oldu. Sadece 24 saatte %16 arttı; 13 $ işaretinin biraz altında işlem gördü. Topluluğun kendisi, gürültüden bağımsız olarak protokolü destekledi.

Synth'lerin sisteme girmesinden sonra hacmin arttığı not edilebilir. Aslında, synth hacmi/TVL %700 arttı.(Synth'ler, Thorchain zincirinde (tendermint/cosmos tabanlı) bulunan türev varlıklardır ve likidite havuzlarındaki somut L1 varlıkları tarafından desteklenir.)

Bu artış, geliştirme faaliyeti için de benzer bir eğilim sergileyen aşağıdaki grafikte oldukça belirgindi.

Kaynak: Santiment

Stokastik osilatöre göre, THORChain'in kriptosu aşırı satıldı (<=20).

Kaynak: Santiment

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ