Deloitte tarafından yürütülen bir anket, ABD'li yatırımcıların %85'inden fazlasının kripto ödemelerini yüksek bir öncelik olarak gördüğünü ve katılımcıların neredeyse dörtte üçünün önümüzdeki 24 ay içinde kripto para birimi veya sabit para ödemeleri

Deloitte: Ankete Katılan ABD

 Deloitte tarafından yürütülen bir anket, ABD'li yatırımcıların %85'inden fazlasının kripto ödemelerini yüksek bir öncelik olarak gördüğünü ve katılımcıların neredeyse dörtte üçünün önümüzdeki 24 ay içinde kripto para birimi veya sabit para ödemelerini kabul etmeyi planladığını ortaya koydu.

Deloitte, çoğu müşteri için kripto ödemeleri henüz günlük bir olay olmamasına rağmen, özellikle genç nesiller arasında ilginin önemli olduğunu söyledi ve bunu perakendecilere müşteri talebini benimsemeyenlerin karlarını kaybetme riskinin bir işareti olarak nitelendirdi.

Ankete katılanların %60'ından fazlası, önümüzdeki 12 ay içinde dijital para ödemelerini etkinleştirmek için 500.000 dolardan fazla bütçeye sahip olmayı beklediklerini söylediğinden, kripto altyapısına yapılan harcamaların artması bekleniyor.

Kripto ödemelerini etkinleştirmek, şirketlerin dijital varlıkları elinde tutacağı anlamına gelmez. Yarısından fazlası %52’ si, ödeme işlemcilerinin kriptoyu itibari para birimine dönüştürmesini planlıyor ve üçüncü taraf kripto ödeme işlemcileriyle ortaklık yapan şirketlerin bunu yapma olasılığı özellikle yüksek %61. Çalışma, bunun pazara daha kolay ve daha hızlı zaman kazandırdığını ve alternatiflerden daha düşük risk olarak kabul edildiğini söyledi.

Yine de katılımcılar, ödeme platformlarının müşteri güvenliğinin listenin başında %43, ardından değişen düzenleyici ortam %37 ve dijital para birimi piyasasının istikrarsızlığı %36 ile kripto ödemelerinin benimsenmesinin önünde birden fazla engel olduğunu belirtti.

PayPal ile işbirliği içinde yürütülen "Yatırımcılar Kriptoya Hazırlanıyor" başlıklı çalışma, geçen hafta yayınlandı ve 3-16 Aralık tarihleri arasında ABD perakende şirketlerinden 2.000 üst düzey yöneticinin anketinde yapıldı.

Ankete katılanlar, en azından kripto para birimi ve sabit paralar hakkında genel bir bilgi birikimi olduğunu bildirdi ve çoğu, şirketlerinin kripto ödemelerini kabul edip etmeyeceği konusunda birincil karar vericilerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ