Deloitte tarafından PayPal ile işbirliği içinde yürütülen bir anket, traderlerin %85'inden fazlasının "kripto para ödemelerini etkinleştirmeye yüksek veya çok yüksek öncelik verdiğini" buldu.

Deloitte Anketi: Traderlerin %85

Traderlerin Çoğunluk Anketi Kripto Ödemelerini Etkinleştirmeyi Planladı

Finansal hizmetler firması Deloitte, ödeme devi Paypal ile işbirliği içinde Çarşamba günü “Traderler kriptoya hazırlanıyor” başlıklı bir rapor yayınladı.

Rapor, 3 Aralık ile 16 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarını içeriyor. Anket, ABD genelinde yıllık gelirleri 10 milyon doların altında ile 500 milyon doların üzerinde arasında değişen perakende kuruluşlarında çalışan 2.000 üst düzey yöneticiden oluşan bir örneklemle anket yaptı.

Raporda, “Katılımcılar en azından kripto para birimi ve sabit paralar hakkında genel bir bilgi sahibi olduklarını bildirdiler” ve bunların çoğunun “kuruluşlarının kripto paraları ve sabit paraları bir ödeme şekli olarak kabul edip etmeyeceğine karar verirken birincil karar verici” olduklarını da ekliyor.

Raporda, "Traderler iki farklı türde dijital para birimini benimsemeyi düşünüyorlar: kripto para birimleri ve sabit paralar" ayrıntılarını veriyor:

Kuruluşların %85'inden fazlası kripto para ödemelerini etkinleştirmeye yüksek veya çok yüksek öncelik verirken, kabaca %83'ü aynı şeyi stabilcoinler için yapıyor.

Buna ek olarak, rapor şunları açıklıyor: “Gelecekte yaygın olarak benimsenmesine ilişkin ortak beklentiler de var. Ankete katılan traderlerin yaklaşık %85'i, dijital para ödemelerinin beş yıl içinde sektörlerindeki tedarikçiler arasında her yerde olmasını bekliyor.”

Ayrıca, rapor şunları ekliyor:

Ankete katılanların yaklaşık dörtte üçü, önümüzdeki 24 ay içinde kripto para birimi veya sabit para ödemelerini kabul etmeyi planladığını bildirdi.

Genel olarak, ankete katılanların %87'si dijital para birimlerini kabul eden kuruluşların pazarda rekabet avantajına sahip olduğu konusunda hemfikir.

Raporda, traderlerin çeşitli nedenlerle dijital para ödemelerini benimsemeye istekli oldukları belirtiliyor. Ankete katılanların %48'i müşteri deneyimini iyileştireceğini, %46'sı müşteri tabanını artıracağını ve %40'ı markalarına son teknoloji olduğu algısını vereceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ