Deloitte, yıl için bir tahmin raporunda, spor endüstrisinin NFT'leri benimsemeye devam edeceğini ve 2022'de toplam satışların 2 milyar doları aşacağını söyledi.

 Deloitte, yıl için bir tahmin raporunda, spor endüstrisinin NFT'leri benimsemeye devam edeceğini ve 2022'de toplam satışların 2 milyar doları aşacağını söyledi. Deloitte, raporda pazarın yakında 1 milyar dolara ulaşacağını tahmin ederken, Hindistan'ın en yüksek büyümeyi görmesi muhtemel pazarlardan biri olduğuna inanıyor.

Spor endüstrisi, NFT'ler için en büyük büyüme yollarından biri oldu ve Deloitte'a göre bu büyüme 2022'de devam edecek. Küresel muhasebe ve danışmanlık devi, spor NFT'lerinin en az 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını tahmin ediyor. 2022. Hindistan, şirkete göre en yüksek büyümeyi görecek ve ülkenin spor NFT'leri endüstrisinin, kriket taraftarlarının büyümeyi körüklemesi nedeniyle 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Spor hayranları, en sevdikleri yıldızların ve takımların koleksiyonlarını her zaman sevmiştir. NFT'lerin dijital koleksiyon ürünleri olmasıyla Deloitte, endüstri için doğal bir uyum olmasını bekliyor.

Şirket şunları söyledi:

Birkaç yıl daha sürebilecek bir süreç olan toz yatıştığında, NFT'lerin genel olarak spor işini geliştiren ve spor fanatiği deneyimini süsleyen teknolojilerin önemli bir uygulaması olarak görülmesi muhtemeldir.

Dört Büyük muhasebe firmasının en büyüğü olan Deloitte, Ernst & Young, KPMG ve PricewaterhouseCoopers'ın önünde, 2022'de beş milyondan fazla insanın spor NFT'leri satın alacağını veya hediye edileceğini tahmin ediyor. Oyuncu kartları ve sınırlı sayıda üretilen video klipler, spor tutkunları arasında en çok izlenenler olarak listenin başında yer alacak.

"İkonik bir spor anının Messi'nin beş defans oyuncusunu bir golle bitirmesi gibi  her biri 100.000 $'a mal olan bir dizi 4K kamera tarafından yakalanan ve son derece yetenekli kamera çalışanları tarafından yönetilen 30 saniyelik bir video kopyalanabilir ve saniyeler içinde paylaşılabilir. Evdeki bir hayran tarafından", denetim firması NFT'lerin spor hayranları tarafından nasıl kullanılacağına dair örneklerden biri olarak gösterildi.

Deloitte Ayrıca, NFT'lerin Biletleme ve Fiziksel Koleksiyonlara Değer Katabileceğine İnanıyor

“Hatıra ile ilgili en büyük zorluk, kimlik doğrulamadır. NFT'ler, sanat piyasasına öncülük eden teknikler kullanılarak fiziksel toplama kartlarına, kibrit toplarına ve diğer hatıralara uygulanabilir ”dedi.

Futbolun dünyanın en popüler sporu olmasıyla birlikte Deloitte, bunun en büyük pazar olmasını bekliyor. Avrupa futbol kulüpleri, dijital tokenler dünyasına daldıktan sonra parmaklarını NFT'lere sokmaya başladı bile Deloitte, 2021-2022 sezonunun gelir açısından NFT'lerin önemli bir iz bırakmaya başladığı ilk sezon olabileceğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ