Borsaya başka bir vadeli ürün geliyor, bu kez altın tutkunlarını çekmeyi umuyor. Delta Exchange, Tether USDT'ye karşı 20 kat kaldıraçlı alım satım ile XAUT (Tether Gold) Daimi Sözleşmelerini başlattığını duyurdu.

Delta Exchange 20X Kaldıraçla Risk Arayan Altın Tutkunlarını Çekecek

Borsaya başka bir vadeli ürün geliyor, bu kez altın tutkunlarını çekmeyi umuyor.  Delta Exchange, Tether USDT'ye karşı 20 kat kaldıraçlı alım satım ile XAUT (Tether Gold) Daimi Sözleşmelerini başlattığını duyurdu.

Tether Altın Sözleşmeleri, Dalgalı Koşullarda Güvenli Bir Liman

Delta’nın yeni ticaret ürünü, Tether Gold vadeli işlem sözleşmelerini kaldıraç yoluyla satın alarak yatırımcıların piyasa riskinden korunmalarını sağlayacaktır. Vadeli işlemler dün başlatıldı.

Delta CEO'su Pankaj Balani şunları söyledi:

“Fiziksel altın tarafından Delta Exchange platformuna desteklenen dijital token olan Tether Gold'un (XAUt) piyasaya sunulması, yatırımcıların fiziksel altına erişmesini sağlayacak yeni bir ticaret sektörü açarken önemlidir. Bu vadeli işlem sözleşmeleri, riskin dengelenmesine yardımcı olmak için bir korunma aracı sağlayacaktır. ”

Fiziksel Kısıtlamalar Olmadan Altına Erişim

XAUT, TG Commodities Limited tarafından sunulan ve yatırımcılara hem fiziksel hem de dijital varlıkların birleşik avantajlarına erişim sağlayan dijital bir varlıktır.

XAUT sahipleri, yüksek depolama maliyetleri ve sınırlı erişilebilirlik gibi fiziksel altınla ilgili dezavantajları önlerken altının sahipliğini kullanabilirler.

XAUT tokenı, satın alma işleminden sonra alıcıların Tether cüzdanından herhangi bir zincir adrese aktarılabilir. Her özel altın çubuğu, Tether Gold'un tutulduğu zincirdeki bir adresle bağlantılıdır. Tam bir XAUT tokenı, Londra Good Delivery çubuğundaki bir ons altın onsunu temsil ediyor.

Koronavirüs korkularının riskli varlıklarda bir satışa yol açmasıyla, altın destekli tokenlerin güvenlik arayan tüccarların talebini çekmesi bekleniyor.

 Geçtiğimiz ay borsa, Kyber-Bitcoin ticaret çiftinde 5 kat kaldıraçla üç ayda bir vadeli işlemler başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ