Koronavirüs pandemisi sırasında ABD ekonomisini desteklemek için önerilen yasalar, dijital bir dolar oluşturmak için bir öneri içermektedir.

Demokratlar Tarafından Hazırlanan Koronavirüs Teşvik Yasasının Taslağı

Koronavirüs pandemisi sırasında ABD ekonomisini desteklemek için önerilen yasalar, dijital bir dolar oluşturmak için bir öneri içermektedir.

Bu dijital dolar, bireylerin ve ailelerin işletmelerin kapanması ve bir dizi “yerinde barınma” emrinin hayatta kalmasına yardımcı olacak ve bu da işsizlik iddialarını ve potansiyel ciddi durgunluğu engelleyecek

Geçen hafta paylaşılan taslak yasa tasarısı altında, “İşçiler ve Aileler İçin Sorumluluk Al Yasası” ve “Amerika Tüketicileri, Eyaletleri, İş Dünyası ve Korunmasız Nüfus Yasası” için Finansal Koruma ve Yardım Yasası olarak adlandırılan yasada Federal Rezerv - ülkenin merkez bankası - küçükler için 1.000 $ ve yetişkinlere 2.000 $ 'lık “nitelikli bireylere” ödeme göndermek için bir “dijital dolar” ve dijital cüzdan kullanımını öne çıkarıyor.

Her iki yasada da dijital dolar önerisi etrafında aynı dil kullanılıyor.

“Dijital dolar” terimi, herhangi bir Federal rezerv bankanın hesaplarında borç olarak kaydedilen dijital defter girişlerinden oluşan bir dolar değeri olarak ifade edilen bakiye anlamına gelir; veya uygun bir finans kurumu (Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu tarafından belirlendiği şekilde) tarafından kullanılabilen elektronik bir değer birimidir. ”

Fed aynı şekilde dijital cüzdanlardan da sorumlu olacak ve onları alıcılar için koruyacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ