NFT alanında farklı haberleri sizlerle zaman zaman paylaşıyoruz.

NFT alanında farklı haberleri sizlerle zaman zaman paylaşıyoruz. Bu sefer ki haberimiz DenizBank’tan

DenizBank’ın ekosistem içinde katma değerli işler oluşturmak ve bu amaçla girişimcilere etkili bir şekilde destek vermek gayesiyle hayata geçirdiği iştiraki NEOHUB ile bankanın eğitim platformu olan Deniz Akademi, Girişimcilik Sertifika Programı gerçekleştirdi.

Milliyet’te yer alan habere göre program, yedi uzman eğitmenin A’dan Z’ye girişimcilik üzere verdiği dersler ile toplamda 10 hafta devam etti. Katılımcılar yer aldıkları programda ihtiyaçları ve hedeflerine göre özelleştirilmiş gelişim haritalarına uygun mentor desteği aldılar.

9 modül olmak üzere toplamda 480 dakika eğitimi tamamlayan katılımcılara sertifikaları NFT formatında verildi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam, özellikle son dönemde popüler hale gelen ve giderek daha fazla adını duyamayacağımız blokchain teknolojisinin bizlere kazandırdığı NFT’lerin dijital bir varlığın özgün ve değiştirilemez bir şekilde saklanarak transfer edilmesine olanak sağladığını vurguluyor.

Diğer taraftan Çam, NFT’ler sayesinde 38 katılımcının ömür boyu kaybolmayacak sertifikalarına kavuştuklarını vurguluyor. NFT’lerin adını artık sık sık duyduğumuz için önemli resmi dokümanların buralarda saklanması sahteciliğin de önüne geçmiş oluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ