Bu yazımızda sizlere Dent Coin Nedir sorusunun cevabını verip projeye odaklanacağız.

Dent Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla DENT Token

Bu yazımızda sizlere Dent Coin Nedir sorusunun cevabını verip projeye odaklanacağız.

DENT Nedir?

Dent (DENT), telekom şirketinin (telekom) eski paradigmasına yeni bir bakış sunan benzersiz bir blockchain tabanlı projedir.

Daha spesifik olarak, hepsi blok zincirinin arkasında ve veri alışverişini kolaylaştırmak için yerleşik bir yardımcı para birimi ile sanal bir telekomünikasyon ve dünya çapında veri pazarı yaratıyorlar. Umut, mobil verilerin tıpkı merkezi olmayan herhangi bir kripto para biriminin yapabildiği gibi ağlar arasında serbestçe akmasına izin vermektir.

Bununla birlikte, DENT kurulu Telco alanında gerçekten bir "Dent" yapabilir mi?

Bu DENT kripto para incelemesinde, projeye, teknolojisine ve daha geniş yol haritasına derinlemesine bir göz atacağız. Ayrıca, DENT tokenları için uzun vadeli kullanım durumlarını ve uzun vadeli benimsenme ile karşılaşıp karşılaşamayacaklarını da analiz edeceğiz.

Dent Wireless Genel Bakış

Küresel telekomünikasyon endüstrisi bir süredir yerleşmiş durumda, ancak yeni küresel gelir modelleri araştırıldıkça giderek değişken hale geliyor. Dünyanın küreselleşmesi, verilerin tüketilme ve değiş tokuş edilme biçimini altüst etti ve telekomun eski bekçisi, hayatta kalmak için birçok durumda ortaklıklar kurarak ayak uydurmaya çalışıyor.

Buna, serbest tüketicileri bölgesel telekomünikasyon şirketlerinin elinden arayan ve herkese mobil verileri satın alma ve kullanma konusunda seçme özgürlüğü vermeye çalışan blok zinciri tabanlı DENT geliyor.

Bu telekomünikasyon şirketleri için iyi haber, DENT'in onlara katılmaları için bir yol sunması ve böylece yeni bir küresel mobil veri pazarında alakasız olma olasılığını ortadan kaldırmasıdır.

DENT kurucuları, geleneksel telekomünikasyon şirketlerinin ihtiyaç duyduğu kilitlenmelerin, pek çok kişinin, sınırları ve coğrafi sınırları göz ardı ederek, kendileriyle birlikte akan sıvı bir ortam olarak verilere ihtiyaç duydukları şekilde erişmesini engellediğini gördüler.

Bunun yerine, kullanıcılardan "ev" bölgelerinin dışında dolaşım için fahiş ücretler tahsil edildi ve tüketicileri veri ve ağa erişim için sürekli olarak fazla ücretlendirilecekleri uzun vadeli planlara kilitleyen mobil sağlayıcı "silolarına" tabi oldular.

DENT, küresel veri planlarına birlikte çalışabilirlik ekleyerek, tüketicilerin kilidini açarak ve mobil veri ekosistemine milyarlarca dolar değer kazandırarak bu tüketici sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Emtia Olarak Mobil Veri

DENT, her ay boşa harcanan yaklaşık 5 milyar dolarlık veri olduğunu tahmin ediyor ve bu kullanılmayan verilerden yeni bir pazar ekonomisi yaratmak istiyorlar.

Cisco tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2016'da 7,2 milyar gigabayt mobil veri kullanılıyordu ve bu sadece o zamandan beri arttı.

DENT, mobil veri pazarını daha şeffaf ve bağlantılı hale getirerek, tüketicilerin mobil verilerini küresel bir pazarda satın almalarına, satmalarına ve ticaretine izin vererek boşa harcanan ve kullanılmayan mobil verilerdeki değeri ortaya çıkaracaktır.

Mobil Sektörü Bozan Eğilimler

Geleneksel mobil veri endüstrisini bozmak için ortaya çıkan üç büyük trend var:

Veri için Faturalandırmanın Ayrıştırılması - Bu, şu anda en çok Netflix ve Hulu gibi akış hizmetlerinin geleneksel kablo operatörlerinden ayrıştırılmış kablo hizmetleri sunarak pazar payını aldığı kablo endüstrisinde belirgindir. Ayrıca, önce Cricket gibi sağlayıcılardan gelen hizmetleri ayrıştırmak için mobil veride bir hareket oldu. Şimdi DENT, mobil veri için küresel bir pazar oluşturarak bunu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Uluslararası Dolaşım Giderlerinin Ortadan Kaldırılması - Geçmişte, eski telekomünikasyon sistemlerinin pahalı yönlendirme mimarisi nedeniyle uluslararası dolaşımda mobil veri elde etmek son derece pahalıydı. DENT, çok daha ucuz internet taşımacılığı ve blok zinciri kullanarak bunu aşıyor.

Kullandıkça öde Mobil Veri - Bu eğilim, ön ödemeli kablosuz sağlayıcılarla başladı, ancak şimdi DENT, küresel pazarları ve mobil verilerin metalaştırılması yoluyla bunu bir sonraki seviyeye taşıyacak. DENT ile verilerde en iyi fiyatı alacak ve yalnızca ihtiyacınız olanı satın alacaksınız.

ESIMS'lerin ve Esnek SIM'lerin Rolü

DENT gibi projeleri mümkün kılmaya yardımcı olan yeni teknolojilerden biri, Abone Kimlik Modülü (SIM) teknolojisinin değişen manzaralarıdır. Yeni eSIM ve Soft SIM teknolojisi, kullanıcıları fiziksel SIM kartlardan ayırır ve elektronik ve bulut tabanlı modeller kullanır.

ESIM telefonda yerleşiktir, ancak fiziksel bir mevcudiyetten vazgeçtiği ve bulut teknolojisini kullanarak çalıştığı için Yumuşak SIM tercih edilir. Her iki sürüm de bir kullanıcının mobil veri sağlayıcıları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına izin verir. DENT, kullanıcılara veri sağlayıcılarında seçme özgürlüğü sağlamak için bulut ve blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın öncüsüdür.

Dent Nasıl Çalışır?

DENT, kullanıcılara dünya çapında bir telekom taşıyıcıları ağına anında erişim sağlamak için yardımcı program belirteci DENT'i kullanarak çalışacaktır. DENT, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 belirtecidir ve blockchain tabanlı bir mobil veri pazarını çalıştırmak için gereken yerleşik akıllı sözleşme işlevselliğini sağlar.

DENT Coin Nedir?

DENT, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenıdır. 100 milyar yaratıldı ve şu anda dolaşımda 56 milyarın biraz üzerinde ve üç ayda bir ek tokenler piyasaya sürülüyor.

DENT başlangıçta 4,3 milyon dolar toplayan bir Temmuz 2017 ICO'da oluşturuldu ve satıldı. O zaman 8.6 milyar DENT, DENT başına 0.0005 $ fiyatla satıldı. DENT 9 Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.111397 $ 'a ulaştığında, erken yatırımcılar doğru zamanda satsalar çok iyi iş çıkarabilirlerdi.

DENT'teki en büyük ticaret hacmi, Binance'de ve onu Bittrex izliyor. Ayrıca Vebitcoin, Upbit, CoinBene ve KuCoin'de küçük ama kabul edilebilir bir işlem hacmi var. Genel olarak olsa da, çok değişken olmasına rağmen token için nispeten güçlü bir likidite var gibi görünüyor.

 Bir ERC-20 tokenı olarak DENT, MetaMask veya MyEtherWallet gibi herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklanabilir. Bununla birlikte, kullanıcılar yakında DENT uygulama cüzdanında tutarak DENT'i hisse sahibi olabilecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ