Analitik firması Weiss Ratings'in kripto bölümü, Tezos (XTZ) ve Cardano (ADA) 'yı teknoloji açısından bitcoin'den üstün olarak adlandırdı.

Derecelendirme Kuruluşu Weiss Popüler İki Altcoini Bitcoin’den Daha İleride Gördü

Analitik firması Weiss Ratings'in kripto bölümü, Tezos (XTZ) ve Cardano (ADA) 'yı teknoloji açısından bitcoin'den üstün olarak adlandırdı.

Weiss Kripto Derecelendirmelerinde yapılan en son güncellemeye göre Tezos ve Cardano teknoloji açısından en iyi iki blockchain projesidir. Weiss, projelere “teknoloji / kabul” alanında yüksek puanlar vermenin yanı sıra, her iki kripto varlığı da teknoloji kategorisinde “mükemmel” olarak derecelendirdi. Kozmos ve fantom, teknolojide “mükemmel” alan diğer iki projeydi.

Hem bitcoin hem de ethereum derecelendirme kuruluşundan bir “B +” notu almış olsa da, projeler teknik değerlendirme açısından Cardano ve Tezos geride kaldı. Ethereum, bitcoin'in "adil" teknoloji durumuna kıyasla "iyi" bir puan aldı. Ancak her iki proje de “teknoloji / kabul” açısından en yüksek notu aldı.

 Weiss Ratings'e teknolojide Tezos ve Cardano üst konuda yer almalarına rağmen, her iki kripto para da genel derecelendirme açısından ilk beşe girmedi. Bitcoin ve ethereum sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alırken, Cardano genel olarak “B-”, sondaki iota, ripple ve litecoin derecesi ile altıncı sırada yer aldı. Tezos, toplam “C +” notu ile onuncu genel proje oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ