Gelecek hafta, hızla büyüyen kripto para birimi türev piyasası için tarihi olacak ve Deribit'te 1 milyar dolarlık rekor bitcoin ve ethereum opsiyon işlemlerinin süresi dolacak.

Deribit, Önümüzdeki Hafta Sona Erecek Olan 1 Milyar Dolarlık Tarihi Opsiyon İçin Hazırlanıyor

Gelecek hafta, hızla büyüyen kripto para birimi türev piyasası için tarihi olacak ve Deribit'te 1 milyar dolarlık rekor bitcoin ve ethereum opsiyon işlemlerinin süresi dolacak.

Opsiyon ticaretinde, trader'lar farklı aylarda sona eren sözleşmelere yatırım yapabilirler. Salı günü Skew'ten alınan verilere göre, Haziran ayında sona eren Bitcoin opsiyon işlemleri, ay boyunca süresi dolacak olan bu tür sözleşmelerin % 69'uyla Deribit'in açık pozisyonları en büyük kısmını oluşturuyor. 26 Haziran'da 70.000'den fazla sözleşme sona erecek. Aynı gün 290.000'den fazla ethereum opsiyon işlemlerinin süresi dolacak.

Bu kadar büyük bir sona erme olayı, traderlar pozisyonlarını gevşettikçe piyasadaki dalgalanmaya neden olabilir. Bununla birlikte, diğer birçok trader muhtemelen sözleşmelerini bir sonraki aya devredecek. Önümüzdeki hafta öncesinde Deribit, bazı müşteriler için BTC marj gereksinimini artırdı. Bu tür bir hareket, traderların devrilmesini daha pahalı hale getirerek riski azaltabilir.

Bir endüstri uzmanı, "Teminat gereksinimlerini yükseltmek akıllıca. Deribit riski düşürüyor, ancak bazı insanları piyasadan uzaklaştırmaya zorlayacak” diyor

Deribit, piyasanın oynaklığını göz önünde bulunduracak ve ne olduğuna bağlı olarak marj gereksinimlerini ayarlayabileceğini söyledi. Ticaret mesajlaşma platformu Paradigm CEO'su Anand Gomes, önemli bir volatilite olup olmayacağının belirsiz olduğunu söyledi, ancak 26 Haziran'dan önce birçok opsiyon ticareti olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ