Alman merkezli çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi Deutsche Bank raporunda kripto para birimlerinin siyasi ve finansal istikrara yönelik bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Deutsche Bank Açıkladı: Kripto Paralar Politik ve Finansal İstikrara Yönelik Bir Tehdit Oluşturuyor

Alman merkezli çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi Deutsche Bank raporunda kripto para birimlerinin siyasi ve finansal istikrara yönelik bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Frankfurt merkezli yatırım bankası, son on yıldır gerçek bir dijital ödeme devrimi sürdüğü için egemen olmayan kripto para birimlerinin politik ve finansal istikrarı tehdit ettiğini söyleyen bir rapor yayınladı. Rapor, kripto para birimlerinin erken benimsenme döneminde olmasına rağmen, nakit için geçirilmekte olan mevcut değişiklikler göz önüne alındığında bir tehdit oluşturduğunu iddia ediyor.

Kripto para yakında nakit yerine geçmeyecek.

Finans devi, “Ödemelerin Geleceği” başlıklı üç raporun ilkinde, kripto para biriminin yakında nakit yerine geçmeyeceğini iddia etti. Ancak rapor, birçok ülke geleneksel ödeme yöntemlerini dijital çözümlerle değiştirdiğinden, nakitlerin ödeme yöntemi olarak zemini kaybettiğine dikkat çekiyor.

“Bitcoin, Güvenilir Bir Değer Deposu Olmak İçin Çok Volatil.”

 Raporda, bitcoin gibi dijital para birimlerinin güvenilir bir değer deposu olamayacak kadar volatil olduğu belirtiliyor. Banka ayrıca yeni bir dijital para biriminin ortaya çıkabileceğini ve ana akımın benimsenebileceğini öne sürdü. Raporda, “Geleceğe baktığımızda, yeni ve ana akım bir kripto para biriminin beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması şaşırtıcı olmayabilir.” Şu anda, bitcoin'in fiyatı 9.000 doların üzerinde işlem görüyor. 2020'nin ilk ayı, önde gelen kripto para birimi için oldukça iyi geçti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ