Alman merkezli Deutsche Bank AgG'nin araştırma kolu, fiat sistemi başarısız olmaya devam ederken önümüzdeki on yılın kripto para birimlerine ait olabileceğini söyledi.

Deutsche Bank Kaçınılmaz Gerçeğe Vurgu Yaptı: Kripto Önümüzdeki On Yılda Fiat Sistemini Ele Geçirecek

Alman merkezli Deutsche Bank AgG'nin araştırma kolu, fiat sistemi başarısız olmaya devam ederken önümüzdeki on yılın kripto para birimlerine ait olabileceğini söyledi. Rapor, blok zincir cüzdan kullanıcılarının 2030 yılına kadar 200 milyona çıkacağını öngörüyor.

Yatırım bankacılığı şirketi Deutsche Bank, önümüzdeki on yılda kripto para birimlerinin potansiyel büyümesini vurgulayan bir rapor yayınladı. Rapora göre, şimdiki fiat sistemini bir arada tutan kuvvetler şimdi kırılgan görünüyor ve önümüzdeki on yılda çözülebilecekler.

“Alternatif Para Birimleri İçin Talep Yükselebilir.”

“Hayal 2030” raporu, fiat sisteminin bozulmaya devam etmesi durumunda fiat parası karşısında ters tepmeye yol açabileceğini ve altın veya kripto gibi alternatif para birimlerine olan talebin artmaya başlayabileceğini öngörüyor. Alman merkezli Deutsche Bank kripto para birimlerini bu on yılda ikame etmek yerine “ek” olarak nitelendiriyor. Ancak, 2030'a ulaşana kadar, kripto para biriminin rolü tersine çevrilebilir.

Önümüzdeki On Yılda Kripto Para Birimi Genel Kullanıma Girebilir Mi?

Birkaç kripto meraklısı, önümüzdeki on yılda bitcoin için iddialı öngörüler yaptı. Bununla birlikte, burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, tüm dünyadaki hükümetlerin, merkezi olmayan kripto para birimleri ile aynı olmayan merkezi kripto para birimleri aradığıdır. Bazı merkez bankaları ulusal dijital para biriminin başladığını bile doğruladı.

Deutsche Bank raporuna göre, mevcut eğilim takip edilirse, blok zinciri cüzdan kullanıcılarının sayısı 2030 yılına kadar 200 milyona çıkacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ