Küresel Bankacılık devi Deutsche Bank'ın analisti, Bitcoin'in öngörülebilir gelecekte diğer kripto para birimlerine göre "ilk hamle avantajından" yararlanmasını bekliyor.

Küresel Bankacılık devi Deutsche Bank'ın analisti, Bitcoin'in öngörülebilir gelecekte diğer kripto para birimlerine göre "ilk hamle avantajından" yararlanmasını bekliyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Deutsche Bank'ın araştırma bölümünde analist olan Marion Laboure, Bitcoin'in gelecekte dijital altın rolünü üstlenmesini hayal edebileceğini söyledi: Yüzyıllarca süren ve büyük ölçüde hükümet tarafından kontrol edilmeyen "Bitcoin'in 21. yüzyılın dijital altını olabileceğini potansiyel olarak görebileceğini" söyledi . Ancak yatırımcıları kripto varlığının oynaklığına karşı uyardı. Analiste göre, çoğu Bitcoin (BTC) alımı, dijital  paraları bir değişim aracı olarak tutmak yerine yatırım ve spekülasyon için yapılır. 

Analist, Bitcoin'in Öngörülebilir Gelecekte Ultra Uçucu Kalmasını Bekliyor

Laboure, "Yalnızca birkaç ek büyük alım veya pazar çıkışı arz-talep dengesini önemli ölçüde etkileyebilir" dedi. “Bitcoin bugün güvenilir bir değer deposu olamayacak kadar değişken. Analist, öngörülebilir gelecekte aşırı değişken kalmasını bekliyorum” dedi. Deutsche Bank analisti, kripto para birimleri üzerindeki düzenleme eksikliği ve bunların çevre üzerindeki potansiyel etkileri konusundaki endişelerini dile getirse de, Bitcoin'in kripto alanında muhtemelen baskın kripto para birimi olmaya devam edeceğini ima etti. 

Bitcoin Bazen 'Dijital Altın' Olarak Adlandırılıyorsa, Ethereum O Zaman 'Dijital Gümüş' Olurdu

Ethereum, merkezi olmayan finansta ve değiştirilemez tokenlerdeki artışla daha fazla kullanım durumuna sahip olabilir. Ancak Bitcoin hala “ilk hamle avantajından” yararlanıyor. Analist, "Bitcoin'e bazen 'dijital altın' deniyorsa, Ethereum o zaman 'dijital gümüş olur' dedi. Daha önce, Deutsche Bank analistleri, Bitcoin'i "görmezden gelinemeyecek kadar önemli" bir kripto para birimi olarak tanımladılar ve kripto varlık fiyatının, piyasaya giren ek varlık yöneticileri ve şirketlerle muhtemelen artacağını öne sürdüler. 2019'da finans kurumu, dijital para birimlerinin 2030 yılına kadar itibari paranın yerini alacağını öngördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ