Banque De France Başkan Yardımcısı, geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada blockchain teknolojisini destekledi.

Dev Avrupa Bankası Blok Zinciri Kabulü İçin Bastırıyor

Banque De France Başkan Yardımcısı, geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada blockchain teknolojisini destekledi. Dennis Beau, blockchain teknolojisinin mevcut finansal piyasa sorunlarının çoğuna cevap olduğunu söyledi.

Banque De France Başkan Yardımcısı yaptığı konuşmada Avrupa'daki merkez bankalarından da CBDC yayınlamayı düşünmelerini istedi. Finansal varlıkların tokenlaşmasının, blok zinciri bazlı çözümlere başvurma ve daha geniş bir şekilde Dağıtılmış Muhasebe Teknolojileri (DLT) ile bu varlıkların depolanması ve aktarılması için bir araya getirilmesi, pazarın taleplerinin cevaplanmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

“Blockchain Sınır Ötesi Ödemelerde Yardımcı Olabilir.”

Dennis Beau, Avrupa Birliği üyelerinin ve diğer bölgelerin, uluslararası bankalar arasında transfer yapılması için uzun süre beklemek zorunda kalmaları gerektiğini kabul ediyor. Bu gibi uzun süreçlerin yüksek ücretler çektiğini ve genellikle güvensiz hizmetleri de ekledi.

Başkan yardımcısına göre, bankacılık alanının belirtilmesi acil sorunlara son verecek. Ayrıca, tokanların ve Dağıtılmış Defter Teknolojisinin bir kombinasyonunun kolay para transferlerini sağlamada ve pazar taleplerini karşılamada yardımcı olacağını da ekledi.

Banque De France, Blockchain Teknolojisinin Benimsenmesini Savunuyor.

Fransa merkez bankası Banque De France, uzun zamandır blockchain teknolojisinin benimsenmesini savunuyor. Dennis Beau, Banque De France’in dünya çapında blok zincirle çalışan bir kayıt sistemine sahip olan öncü bir merkez bankası olduğunu bildirdi.

Daha önce Başkan Yardımcısı kripto varlıklarını düzenlemek için daha küresel bir yaklaşım istedi. Ayrıca merkez bankalarından kendi dijital varlıklarını denemelerini istedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ