Japonya merkezli SBI Holdings 21 Şubat'ta kripto para birimi XRP kullanarak yıl sonu hissedarlara sağlanan faydaları uygulama kararını açıkladı.

Japonya merkezli  SBI Holdings 21 Şubat'ta kripto para birimi XRP kullanarak yıl sonu hissedarlara sağlanan faydaları uygulama kararını açıkladı. Japonya'nın en büyük bankası daha önce XRP'yi hissedarların fayda seçenekleri olarak kullanma seçeneğini dikkate almıştı. SBI Group, uygulama hakkındaki son açıklamasına göre,

“Bu amaçla, ara dönemde uygulanan hissedarlara sağlanan faydalara ek olarak, cari mali yılın sonunda hissedarlara sağlanan faydaları da sağlayacağız.”

31 Mart 2020 tarihi itibariyle en az bir adet [100 pay] sahibi olan veya pay sahibi siciline kayıtlı olan pay sahipleri bu menfaati almaya hak kazanmış durumda. Banka tarafından sağlanan verilere göre, 1 adetten fazla hissesi bulunan hissedarlar 1.545 Yen'e eşdeğer 50 XRP almaya hak kazanacaklar [1 XRP = 30.90 yen]. SBI Group’un kripto para birimi borsası SBI VC Trade, kripto para birimi hesabı olan kişilere yardımcı olacak ve toplam 50 XRP tutarını bu hesaba aktaracak.

“Şirket, 30 Eylül 2019 itibariyle 30 XRP kripto para birimi XRP'yi 31 Mart 2020 itibariyle geçici hissedar menfaati olarak sundu. 31 Mart 2020 tarihi itibariyle 50 XRP'nin yıl sonu hissedar menfaati ile birleşince, kripto para birimi XRP'nin yıllık hissedar yararı 80 XRP olacaktır. ”

SBI, önceki açıklamasında, SBI grubunda yer alacak her şirketin hissedarların menfaatlerine ekleneceğini belirtmişti. Ayrıca, Nisan ayında yapılması planlanan Fon Mutabakat Kanunu'nu yürürlüğe koyarken iş hukukunda bir revizyon planladı.


 Japonya’nın en büyük bankası Ripple ile birlikte ülke içinde ve dışında büyük adımlar atıyor. Ripple, hizmetlerini kullanarak bankalar ve finansal kurumlar listesini genişletmeye çalışırken, SBI, blok zinciri kullanan işletmeler ve bireyler için bir finansal hizmetler platformu oluşturmak üzere ülkenin en iyi bankalarıyla işbirliği yaptı. Bu plan ışığında, Japonya'nın ikinci en büyük bankası Sumitomo Mitsui Banking Corporation [SMBC] ile işbirliği yapmıştı, burada Sumitomo, Ripple ve SBI Holdings'in amiral gemisi olan MoneyTap'e yatırım yapacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ