Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması ve topraklarına girmesi neticesinde Rusya’ya yönelik olarak sert yaptırım kararları alındı.

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması ve topraklarına girmesi neticesinde Rusya’ya yönelik olarak sert yaptırım kararları alındı. Tabi böylesi kararlar alınınca gözler hemen kripto para borsası Binance’in atacağı adımlara çevrildi.

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binace Rus müşterilerinin hesaplarını işleme kapatacağını fakat müşterilerinin tamamının hesaplarını dondurmayacağını açıkladı.

Ukrayna hükümeti tarafından kripto para borsalarından Rus hesaplarının dondurulması talep edilmişti. Ancak Binance bir açıklama yaparak milyonlarca masum kullanıcının hesabının tek taraflı olarak dondurulmayacağını vurguladı.

Diğer taraftan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde konuyla ilgili bir açıklama yaparak Rusya’nın yaptırımların etrafından dolanmasını engellemek amacıyla kripto paralara yeni regülasyon getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Rusya tarafından yayınlanan bir rapora göre Ruslar tarafından açılan 12 milyondan fazla kripto para cüzdanı bulunuyor. Yine aynı rapora göre ülkedeki kripto para hacmi ise 23 milyar dolar seviyelerinde.

Konu gerçekten hassasiyetini koruyor. Zira Batılı güçler tarafında Rusya’ya getirilen finansal yaptırımlara yönelik olarak kripto para teknolojisinin bir alternatif oluşturup oluşturmayacağı tartışılmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ