Kripto türevleri borsası BitMEX, COVID-19 küresel sağlık kriziyle savaşmak için hayırsever çabalara katılan en son endüstri aktörü oldu.

Dev Bitcoin Borsası 2.5 Milyon Dolarlık Fonu ile COVID-19 Yardım Çalışmalarına Katıldı

Kripto türevleri borsası BitMEX, COVID-19 küresel sağlık kriziyle savaşmak için hayırsever çabalara katılan en son endüstri aktörü oldu.

Seyşeller'e kayıtlı kripto türevleri borsası BitMEX, COVID-19 küresel sağlık kriziyle savaşmak için hayırsever çabalara katılan en son endüstri aktörü oldu.

20 Nisan'da, borsanın operatörü HDR Global Trading, özel bir COVID-19 Müdahale Fonu başlattı ve dört alıcıya toplam 2,5 milyon dolarlık hibeye katkısını duyurdu.

Şirket, bir fintech olarak, küresel çabalara katkıda bulunmanın en iyi yolunun “küresel yanıttaki boşlukları doldurabilen ve iyi donanımlı ancak yetersiz kaynakları olan organizasyonları hızla güçlendirebileceği” stratejik yollar sunuyor.

Hayırsever bir danışma grubuna danıştıktan sonra HDR Global Trading, iki Gates Hayırseverlik Ortakları COVID-19 Fonu, Nükleer Tehdit Girişimi, OpenMined ve Veri Dünyamızdaki Biyogüvenlik programına bağış yapmayı seçti.

Bunlar arasında, bu kuruluşlar biyolojik riskleri, aşı, teşhis ve tedavi geliştirmeyi, veri araştırmalarını ve veri gizliliği tekniklerine yönelik açık kaynak desteğini azaltmak için politika analizi ve kapasite geliştirme projelerine odaklanmaktadır.

HDR Global Trading, COVID-19 Müdahale Fonu aracılığıyla yapılan tüm katkıların, Verici Rehberin imzası olan kurucu ortağı Ben Delo'nun kişisel hayırsever girişimlerinden bağımsız olduğunu vurguladı.

Bildirildiği gibi, Stellar Geliştirme Vakfı bu ayın başlarında pandemi sırasında krizden kurtulma konusunda çalışan kar amacı gütmeyen kuruluşlara 2,5 milyon Stellara kadar taahhüt verdi.

Bazı kripto para şirketleri, normalde dijital para birimi işlemleri için kullandıkları bilgi işlem gücünü COVID-19 araştırması üzerinde çalışan dağıtık bir bilgi işlem projesi olan Fold @ Home'a yeniden tahsis etti.

 Bu arada, Binance, Ocak ayında Wuhan için 1,4 milyon dolarlık tıbbi malzeme satın almasının ardından, pandeminin en çok zarar gördüğü ülkeler için tıbbi malzeme satın almak için kripto para birimlerini toplamak üzere bir girişim başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ