Gemini Asya Pasifik bölgesine doğru genişliyor.

Dev Bitcoin Borsası Asya’ya Genişlemeyi Planlıyor

New York merkezli kripto borsası ve saklama görevlisi eski Goldman Sachs yöneticisi Jeremy Ng'yi bölgenin genel müdürü olarak işe aldı.

Ng, LinkedIn profiline göre Goldman Sachs'ta yedi yıldan fazla bir süre iki kez çalıştı. Şirketten ayrılmadan önce Goldman’ın Hong Kong ve Singapur bölgeleri için menkul kıymetler bölümünün başkanıydı. Ng daha önce Deutsche Bank'ta Morgan Stanley'de ve yapılandırılmış finansal ürünler firması Leonteq için de çalışmıştı.

Gemini'de Ng, ürün geliştirme ve ekibini Singapur'da inşa etme de dahil olmak üzere şirketin Asya'daki genel stratejisini denetleyecek. Ng doğrudan Gemini'nin başkanı Cameron Winklevoss'a rapor verecek.

Singapur'da resmi bir mevcudiyetle Gemini, ülkenin mali düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) de lisans almayı planlıyor. Bu yılın başlarında MAS, ülkede faaliyet gösteren tüm kripto şirketlerinin kayıtlı ve lisanslı olmasını gerektiren yeni bir ödeme yasasını kabul etti.

Sözcü, Gemini'nin 2016'dan beri Singapur'daki müşterilere sunulduğunu ve şimdi ülkedeki resmi varlığının Asya genelinde daha da genişlemesine yardımcı olacağını söyledi.

Gemini’nin Asya hamlesi, Avrupa'daki genişlemesinden altı ay sonra, şirket eski Starling Bank'ın kurucu ortağı Julian Sawyer'ı bölgedeki operasyonlara yönlendirmek için işe aldığından sonra meydana geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ