Kripto araştırma şirketi Skew tarafından sağlanan verilere göre, Malta merkezli Binance, BitMEX'in likidite düzeyine yakın.

Kripto araştırma şirketi Skew tarafından sağlanan verilere göre, Malta merkezli Binance, BitMEX'in likidite düzeyine yakın.


Binance, BitMEX'e yayılan 25 BPS'ye kıyasla 10 milyon $ karşılığında 50 baz puanlık (BPS) bir teklif yayılımına sahip. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, iki borsa arasındaki boşluk Ocak ayında önemli ölçüde azaldı.

En düşük teklif spreadine sahip borsalar en yüksek likidite seviyesine sahiptir.

Likiditeyi Artırmak İçin Negatif Ücretler

Son zamanlarda Binance, piyasa yapıcılarını ödüllendirerek vadeli işlem platformunun likiditesini artırmak için harekete geçti. Borsa, negatif ticaret ücretlerinin uygulanması hakkında bir açıklama yaptı.

Programa hak kazanmak için, yatırımcıların Binance veya diğer borsalarda aylık işlem hacminde en az 1.000 BTC kaydetmeleri gerekiyor.

Binance Vadeli İşlemler adım atıyor

Yukarıda belirtilen ücret yapısı ayarlaması, Binance'in BitMEX, CME Group ve Bakkt gibi rakipleriyle rekabet etmek zorunda olan vadeli işlem platformuna daha fazla ilgi göstermeyi amaçlamaktadır.

Aralık ayında, CryptoCompare, Binance’in BTC kalıcı vadeli işlemlerinin aylık hacimle en çok işlem gören üçüncü türev ürün olduğunu tahmin etti.

 Ocak ayında Binance Vadeli İşlemleri, TRX / USDT kalıcı sözleşmesi de dahil olmak üzere sekiz yeni vadeli işlem ürününü piyasaya sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ