Bitcoin borsası Binance, Hollanda'daki faaliyetlerine son vereceğini duyurdu. Borsa ayrıca kullanıcılardan fonlarını mümkün olan en kısa sürede çekmelerini istedi.

Dev Bitcoin Borsası Binance Bu Ülkedeki Faaliyetlerine Son Veriyor

Bitcoin borsası Binance, Hollanda'daki faaliyetlerine son vereceğini duyurdu. Borsa ayrıca kullanıcılardan fonlarını mümkün olan en kısa sürede çekmelerini istedi.

Bitcoin borsası Binance Hollanda’yı terk ediyor

Küresel kripto para borsası Binance, sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı alma teklifinin başarısız olmasının ardından Hollanda pazarından çıkış yaparak Hollanda'daki hizmetlerini sonlandırdı. Hizmetlerin sona erdirilmesi derhal yürürlüğe girecek ve Hollanda'dan hiçbir yeni müşteri kripto borsasında hesap açamayacak. 17 Temmuz'dan itibaren, mevcut Hollandalı müşteriler Binance platformundan yalnızca varlık çekebilecek. Bugünden itibaren başka satın alma, alım satım veya para yatırma işlemi mümkün olmayacak.

Binance, Hollanda sakinlerine yerel düzenlemelere uygun olarak hizmet vermek için birçok alternatif yol araştırdığını iddia etti. Ancak, bu yolların hiçbiri VASP kaydına giden bir yol sunmadı. Kripto borsası şu anda Hollandalı müşterilerine Binance hesaplarıyla atmaları gereken sonraki adımlar hakkında kapsamlı bilgiler içeren e-postalar gönderiyor. Nisan 2022'de kripto borsası, gerekli lisans ve kayıt olmadan ülkede faaliyet gösterdiği için 3 milyon doların üzerinde idari para cezasına çarptırılmıştı. O dönemde Hollanda merkez bankası, Binance'in ülkede geniş bir müşteri tabanına ve milyarlara ulaşan önemli bir günlük işlem hacmine sahip olduğunu ve bu nedenle ağır bir ceza aldığını iddia etmişti.

Yasalara uyumluk

Bitcoin borsası Binance yaptığı açıklamada kara para aklama ve terörizmin finansmanı kurallarının önlenmesine ilişkin Avrupa Birliği standartlarıyla uyumlu çalıştıklarını vurguladı. Binance, AB uyumluluğunu göstermek için Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, İsveç ve Litvanya gibi AB ülkelerindeki kaydını gösterdi.

Binance'in Hollanda pazarından ayrılması, Kıbrıs'tan çıkış planlarının ortaya çıkmasından birkaç gün sonra gerçekleşti. Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 14 Haziran'da Binance Kıbrıs'ı web sitesinde "kayıt silme başvurusu için inceleme altına" aldı. O sırada Binance, önümüzdeki 18 ay içinde yeni Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemelerine tam olarak uymaya odaklandığını ve bu nedenle daha büyük AB pazarına yoğunlaştığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ