Binance, mevcut blok zincirine paralel olarak çalışacak olan Binance Akıllı Zinciri için bir teknik inceleme yayınladı. Sadece akıllı sözleşmeleri de destekleyecek.

Dev Bitcoin Borsası Binance Daha Çok Ethereum

Binance, mevcut blok zincirine paralel olarak çalışacak olan Binance Akıllı Zinciri için bir teknik inceleme yayınladı. Sadece akıllı sözleşmeleri de destekleyecek.

Kripto borsası Binance'in kendi blockchain platformu Binance Chain, yeni bir tanıtım bültenine göre akıllı sözleşmeler eklemek üzere ayarlandı. Sürümde şirket, akıllı sözleşme işlevselliği ile zincire paralel olarak çalışacak bir blockchain önerdi.

Akıllı sözleşmeler, bir blockchain üzerinde daha karmaşık işlemlerin yapılmasına izin verir. Merkezi olmayan uygulamaları (dapps) çalıştırmak için kullanılabilirler. Ethereum, akıllı sözleşmeleri tam olarak destekleyen ilk blok zinciri platformuydu.

Binance Chain, büyük ölçüde Binance tarafından işletilen dağıtılmış, ancak çok merkezi olmayan bir blok zinciridir. Binance'in dediği gibi yüksek verimli veya yüksek performanslı bir eşleştirme motoruna sahiptir, bu da çok sayıda işlemi desteklemesini sağlar. Bununla birlikte, şu anda daha karmaşık uygulamaları destekleme esnekliğine sahip değildir.

Binance Chain Development Community "Bugün, Binance Chain geliştirme ekibi, yerel DEX blockchain'in yüksek performansını korumak ve aynı zamanda dostane bir Akıllı Sözleşme işlevini desteklemek için mevcut Binance Chain'un paralel bir blockchain fikrini önerdi."

Binance Akıllı Zinciri, EOS ve Tron'a benzer şekilde 21 adet onaylayıcı tarafından çalıştırılacak ve kanıtlanmış otorite (PoSA) konsensüs mekanizmasının kanıtı olacaktır. Bu, kısa bir blok süresini ve düşük ücretleri destekleyecektir. BNB yerel tokenı olacak.

 Ayrıca Ethereum sanal makinesiyle de uyumlu olacak ve bu da dapp'ların her iki platformda da kullanılmasını kolaylaştıracak. Ama asıl soru: geçmek isteyecekler mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ