Binance CEO'su Changpeng Zhao, şirketin Güney Afrikalı kullanıcılar için Fiat ağ geçidi başlatacağını ve Rand depozito yapmalarını sağlayacağını açıkladı. Duyuru, Johannesburg'da düzenlenen Blockchain Afrika konferansının birinci gününde yapıldı.

Dev Bitcoin Borsası Binance, Güney Afrika

Binance CEO'su Changpeng Zhao, şirketin Güney Afrikalı kullanıcılar için Fiat ağ geçidi başlatacağını ve Rand depozito yapmalarını sağlayacağını açıkladı. Duyuru, bu hafta Johannesburg'da düzenlenen Blockchain Afrika konferansının birinci gününde yapıldı.

CZ, Güney Afrikalı tüccarların yakında Binance web sitesi üzerinden Rand depozitolarını yapabileceğini doğruladı. Bu, 2018'de Uganda'da başlayan Afrika'ya devam eden bir yaklaşımın bir parçası durumunda.

Afrika, özellikle finansal erişim için kripto para birimi için en büyük taleplerden ve araçsal kullanım durumlarından birini göstermektedir. Dünya Bankası'na göre, Sahra altı Afrikalıların yaklaşık yüzde 66'sı bankasız olarak listeleniyor.

35 Afrika ülkesinde bir dayanak noktası olan CZ, Güney Afrika'nın şirketin hizmet vermeyi planladığı en büyük ülkelerden biri olduğunu söyledi:

“Güney Afrika'ya özel olarak bakıldığında, SA'nın kripto para birimi mülkiyeti açısından ilk beş ülkeden biri olması nedeniyle kripto benimsenmesi artmaya devam ediyor. Bugün Binance'ın yakında Güney Afrika fiat-kripto ağ geçidi başlattığını duyurmaktan heyecan duyuyorum. Bu, Güney Afrikalıların yerel banka hesaplarıyla kripto para satın almalarını sağlayacak. ”

Binance Güney Afrika ülke yöneticisi Tanya Knowles, Çarşamba günü kendi açılış konuşmasında şirketin planlarını detaylandırdı. Knowles, birçok Güney Afrikalı'nın şu anda bilgi ve hareket özgürlüğünden hoşlandığını, ancak para özgürlüğünden yoksun olduğunu söyledi.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, şu anda 180 ülkede ticareti destekliyor ve saniyede 1,4 milyondan fazla işlem gerçekleştiriyor. Coin360'a göre, küresel işlemlerinin değeri günde 4 milyar dolar civarında.

Güney Afrikalılar yakında Rand'lerini tüm Binance Ekosistemiyle etkileşime girmek için kullanabilecekler. Kullanıcılar, BTC / ZAR, BNB / ZAR, ETH / ZAR, USDT / ZAR ve BUSD / ZAR dahil ilk işlem çiftlerini verme erişimine sahip olacaklar.

Binance, Güney Afrika'da Blockchain eğitimine doğrudan yatırım yapacak

Knowles ayrıca Binance Charity Foundation'ın Güney Afrika'daki blockchain eğitiminin büyümesini ve gelişmesini desteklemek için 1 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.

Örgüt, Güney Afrika'da sektörün gelişimini sağlayacak etkili eğitim programları sunmak için yerel şirketlerle ortaklık kurmak isteyecek.

 Knowles, Rand desteğinin önümüzdeki birkaç hafta içinde Binance platformunda resmen başlatılacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ