Anlaşma, Hintlilerin yerel para birimi INR ile kripto para birimleri satmalarını sağlayacak

Dev Bitcoin Borsası Binance Hindistan

Anlaşma, Hintlilerin yerel para birimi INR ile kripto para birimleri satmalarını sağlayacak

WazirX CEO'su Nischal Shetty, Binance’in WazirX’in yüzde 100’üne sahip olduğunu ancak WazirX’in bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Ticaret hacimleriyle dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance, ülkenin 1 milyardan fazla insanına hizmet vermek için Hint kripto para birimi borsası WazirX'i satın aldı.

Perşembe günü yapılan duyuruda, satın alımın Hintlilerin kasım ayından itibaren yerel fiat para birimi Hint rupileri (INR) ile kripto para birimleri satın almalarını ve satmalarını sağlayacak.

Fiyat Detayları Açıklanmadı

WazirX CEO'su Nischal Shetty, The Block’a yaptığı açıklamada Binance’in şu anda WazirX’in yüzde 100’üne sahip olduğunu, ancak ifşa edilmeme anlaşması nedeniyle fiyat detaylarını açıklamadığını söyledi. Fiyat söylendiğine göre üzere 5-10 milyon dolar arasında.

Shetty, 20 WazirX personelinin hepsinin şimdi Binance tarafından istihdam edileceğini, ancak eskilerin bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini ve “her Hintliyi kripto devrimine dahil etme” görevine odaklanacağını sözlerine ekledi.

Satın alma, Binance için ek bir kripto fiat ağ geçidi ekleyecek. WazirX COO’su Siddharth Menon "Fiat rampaları, kripto para piyaasının büyüklüğüne ve benimsemesine karar vermede kritik bir rol oynuyor. Binance, dünyadaki tüm büyük yatırımcılara sahip ve WazirX, gelecek nesil akranlar için akran değiş tokuşu için teknolojiyi denedi ve test etti” açıklamasını yapıyor.

Gelecek planlar

Birinci çeyrekte veya 2020'de, Binance, Hint popülasyonuna kolay kripto para getirisi sağlamak için WazirX'in eşler arası otomatik eşleştirme motorunu fiat ağ geçidi platformuna entegre edecek. Entegrasyon, kullanıcıların WazirX'ten INR'ye karşı Tether (USDT) stablecoin satın almalarını ve daha sonra ilanın başına Binance.com'da mevcut olan herhangi bir kripto para birimi karşılığında USDT alım satım yapmalarını sağlayacak. WazirX COO’su Siddharth Menon açıklamalarının devamında şu ifadelere yer veriyor:

“Kripto için kitlesel kabulün bir sonraki aşaması, dünyadaki gelişmekte olan ülkelerden doğacak. Bir milyardan fazla insanı olan Hindistan, büyük kriptoların benimsenmesi için hazırlanmış durumda. Binance tarafından elde edilen bu satın alma, bize yalnızca Hindistan'a değil, aynı zamanda rampaların inşa edilmesi gereken her gelişmekte olan ülkeye de hitap etme fırsatı veriyor ”

Binance CEO'su Changpeng Zhao "CZ" de konuyla ilgili olarak şu vurguyu yapıyor:

"Hindistan'daki genç demografik yapı, yeni finansal teknolojileri benimseme ve geliştirme konusunda avantaj sağlıyor ve ben bu [kazanımın] Hindistan'ı aynı zamanda küresel bir blok zinciri inovasyon merkezi yapmasında hayati bir rol oynayacağına inanıyorum. Ülkedeki daha geniş kamuoyunda kripto para biriminin benimsenmesi söz konusu olacak."

 Mart 2018'de kurulan WazirX, işlem hacimleri ve benimseme alanında önemli bir büyüme kaydetti. Shetty The Block’a yaptığı açıklamada "Şu anda aylık işlem hacminde yaklaşık 30 milyon dolar kazanıyoruz ve Hindistan'da ortalama 4.4 ve 200.000'den fazla uygulama indirmesiyle en yüksek puan alan bir mobil uygulama." vurgusu yapıyor.

WazirX ayrıca, halihazırda ticari madencilik ve kayıtlar yoluyla kullanıcılara açık olan yerel WRX tokeninin bir token satışını da yapmayı planlıyor. Shetty, The Block'a WRX'in bir "yardımcı program tokenı" olduğunu ve şu anda 64.000 kullanıcının tokenı olduğunu söyledi.

Hint kripto sahnesi

Satın alma, Hindistan'daki düzenleyici belirsizlik ya da kripto para birimleri arasında geliyor. Nisan 2018’de, ülkenin merkez bankası olan Hindistan Merkez Bankası (RBI) bankaların kripto para birimi borsalarına ve firmalara hizmet etmesini yasakladı. O zamandan beri, çeşitli borsalar, RBI yasağını tersine çevirmek için yasal dilekçeler sundular, ancak konu hala Hindistan Yüksek Mahkemesinde beklemede. Bir sonraki duruşma Ocak ayında yapılacak.

Düzenleyici belirsizlik, Koinex, Coindelta, Coinome ve Zebpay gibi çeşitli borsaları dükkanı kapatmaya zorladı.

Hindistan hükümeti kısa bir süre önce kripto para alım satım işlemlerini yasaklayan ve kripto para birimlerini kullananlar için 10 yıl hapis cezası öneren bir yasa tasarısı da önerdi.

Ancak Shetty, Hindistan'daki durumun iyileşeceği konusunda umutlu. The Block'a yaptığı açıklamada şöyle diyor:

"Bir yıldan fazla bir süredir Twitter'da #IndiaWantsCrypto kampanyası yürütüyorum ve bunu yapmaya devam edeceğim. Kripto ekosisteminde çok fazla ilgi görüyoruz. Ayrıca Parlamento üyeleriyle de buluşmaya başladık ve bunu sürdürmeye devam edeceğim. Binance, küresel olarak düzenleyicilerle ilgilenen deneyime sahip oldukları için bize daha fazla yardım edecek. "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ