10.000 dolarlık kilit seviyeye ulaşan Bitcoin, tüm kripto topluluğu tarafından kutlandı.

Dev Bitcoin Borsası Binance’in CEO’su Sorunlar Hakkında Açıklama Yaptı

10.000 dolarlık kilit seviyeye ulaşan Bitcoin, tüm kripto topluluğu tarafından kutlandı. Bununla birlikte, kral kripto para daha da yükselmeye ve yeni kilometre taşlarına dokunmaya devam ederken, dünyanın önde gelen kripto para birimi borsalarından Binance'in işlevsellik sorunları yaşadığı bildirildi.

Binance aynı şeyi ele alırken, şimdi ne olduğunu açıklayan bir blog yazısı, CEO Changpeng Zhao'nun platforma erişilebilirliği olumsuz yönde etkileyen bir dizi performans sorunu olduğunu kabul ettiği bir blog yazısı çıktı.

“Çok fazla istek”, “5xx dahili hatası” ve API zaman aşımı hatalarının aralıklı UI hatasının nedeni, platformun orta katman hizmetinin aşırı yüklenmesinden kaynaklandı. Sorun kısa vadede çözülürken, CEO CZ bu yaklaşımda sınırlamalar olduğunu belirtti. ‘Performans Durum Raporu’ başlıklı bir raporda CEO, “Bu modülün karmaşık yapısı nedeniyle, otomatik olarak iyi ölçeklenmiyor. Yeni bir örnek, normal trafiği işleyebilmek için ilk anlık görüntüyü eşitlemek için birkaç dakika alır. Bunu ele almak için daha fazla çalışma devam ediyordu, ancak birkaç gün önce yoğun trafik bize ulaşamadan bitmedi” açıklamasında bulundu.

Platformun, sistemin daha fazla yüklenmesine izin vermeme çabalarının bir parçası olarak, taşıma hatasını da yönetirken, CZ, müşteri tarafında optimizasyonların yapıldığını ortaya koydu.

Bir Binance kullanıcısı 16 Şubat'ta bakiyelerin doğru bir şekilde gösterilmediğini, emirlerin de işlenmediğini belirtti. Piyasa verileri / emir / bakiye güncellemesindeki gecikmeleri ele alan CZ, "Genellikle saniyede 2,5 GB + veri gönderen ileti aracı alt bileşenlerinden biri, işlem hacmini aniden 100 kat düşürerek iletilerin yedeklenmesine neden olarak emir defterine ve kullanıcı dengesi güncelleme gecikmelerine neden oldu." İfadesini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ