Bu yazımızda sizlere Tornado Cash (TORN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve TORN Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Dev Bitcoin Borsası Binance’in Listelediği Tornado Cash (TORN) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi TORN Coin

Bu yazımızda sizlere Tornado Cash (TORN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve TORN Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Tornado Cash (TORN) Nedir?

Tornado Cash, Ethereum üzerine kurulu, merkezi olmayan, gözetimsiz bir gizlilik çözümüdür. Alıcı ve hedef adresler arasındaki zincir üstü bağlantıyı keserek işlem gizliliğini geliştirir. Tornado Cash, ETH ve ERC-20 mevduatlarını kabul eden akıllı bir sözleşme kullanır. Bu para yatırma işlemleri herhangi bir zincir üzerindeki adresten çekilebilir. Bir varlık yeni adres tarafından çekildiğinde, varlık gizliliğini sağlamak için para çekme işlemini mevduata bağlamanın bir yolu yoktur.

Tornado Cash, gizliliği sağlamak için sıfır bilgi kanıtı (zk-SNARK) kullanır. Bir kullanıcı para çekmeye karar verdiğinde, kullanıcı akıllı sözleşmenin para yatırma listelerinden birine karşılık gelen bir sırra sahip olduğuna dair kanıt sağlamalıdır.

zk-SNARK teknolojisi, kullanıcının tam olarak hangi depozitonun sırrına karşılık geldiğini açıklamasına gerek kalmadan bu kanıtın doğrulanmasını sağlar. Akıllı sözleşme daha sonra kanıtı kontrol eder ve yatırılan parayı çekme işlemi tarafından belirtilen adrese aktarır.

Herhangi bir harici gözlemci, bu para çekme işleminin hangi para yatırma işlemine bağlı olduğunu belirleyemez. TORN, Tornado Cash'in yerel yönetim tokenidir. Protokol yükseltmeleri ve düzeltmeleri için oy vermek için kullanılan sabit kaynaklı bir ERC-20 tokenidir.

TORN Binance'te listeleniyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ