Binance, “Aşırı fiyat hareketi durumunda tüm margin bakiyeniz tasfiye edilebilir” dedi.

Dev Bitcoin Borsası Binance Kritik Bir Adım Atıyor

Binance, “Aşırı fiyat hareketi durumunda tüm margin bakiyeniz tasfiye edilebilir” dedi.

Kritik adım

Küresel kripto para borsası Binance, devam eden bir düzenleyici baskı nedeniyle bazı ticaret hizmetleri için desteği kısıtlamaya devam ediyor.

Binance Pazartesi günü resmi olarak borsanın Euro (EUR), Avustralya doları (AUD) ve İngiliz sterlini (GBP) dahil olmak üzere üç fiat para birimi için margin ticareti çiftlerini listeden çıkaracağını duyurdu.

Duyuruya göre Binance, söz konusu fiat ticaret çiftlerini 10 Ağustos'ta askıya alacak ve ardından otomatik ödemeye geçecek ve ilgili tüm bekleyen emirleri iptal edecek. İzole edilmiş margin ticareti çiftleri, 12 Ağustos'a kadar borsadan tamamen çıkarılacaktır.

En son alım satım kısıtlaması, Binance'in kaldıraç alım satımını önemli ölçüde sınırlandırma ve Binance Vadeli İşlemlerinde maksimum kaldıraç pozisyonlarını 125 kattan 20 kata düşürme kararının yanı sıra alım satım risklerini azaltmaya yönelik agresif çabalarıyla uyumludur.

Borsa tarafından yapılan açıklamada “Margin ticareti, önemli bir risk ve hem önemli kar hem de zarar olasılığı taşır. Geçmiş kazançlar gelecekteki getirilerin göstergesi değildir. Duyuruda, aşırı fiyat hareketi durumunda tüm margin bakiyeniz nakde çevrilebilir” denildi.

Ne anlama geliyor?

Haber, Binance'in son zamanlarda küresel düzenleyiciler ve finansal kurumlar tarafından artan incelemeyle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi. Borsa, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya ve diğer ülkelerdeki yetkililerden çok sayıda uyarı aldı.

Barclays ve NatWest bankası gibi bir dizi İngiliz finans kurumu da Haziran ayının sonundan bu yana Binance'e yapılan ödemeleri engellemeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ