Bitcoin, geçtiğimiz ay değerlemede önemli bir büyüme kaydederken, lider kripto para biriminin 'ticaret baskınlığı' Ocak ayında Binance platformunda % 40'ın altına düştü.

Bitcoin, geçtiğimiz ay değerlemede önemli bir büyüme kaydederken, lider kripto para biriminin 'ticaret baskınlığı' Ocak ayında Binance platformunda % 40'ın altına düştü. Kripto borsası platformunda lider olan Binance, yakın zamanda Ocak ayındaki incelemesini yayınladı ve duyuruya göre, kripto para yılın ilk ayında % 38.17'lik bir ticaret hakimiyeti kaydetti. Aralık 2019'daki rakamda % 2.31'lik bir düşüş kaydedildi.

Binance, Bitcoin ticaret hakimiyetiyle ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Bitcoin ticaret hakimiyeti, BTC'nin bir süre boyunca bir platformdaki toplam spot hacmine (örneğin, Binance) göre BTC ile temel para birimi olan Bitcoin ticaretinden gelen hacim katkısını temsil eder.”

Ticaret hakimiyeti Ağustos 2019'da % 45'i aştığında zirveye ulaştı. Ancak rakamlar yüksek seviyeden kısa bir süre sonra düşmeye başladı. Aralık ayında ticaret hakimiyeti % 40,48 olarak kaydedildi.

Ayrıca, Bitcoin’in pazar hakimiyeti, Aralık 2019'daki yaklaşık % 68'den, yazının yazıldığı sırada % 65.3’e düştü.

Ocak ayı Bitcoin için fiyat ve zincirleme aktivite açısından olumlu geçti. Kripto, 3 Ocak'ta 6.974 $’lık düşük bir seviyeden işlem yapmaktan önemli 9.000 $'ın üzerine çıkmaya kadar kademeli olarak genel bir artış eğilimi sürdürdü. Küçük bir düşüş eğilimi olmasına rağmen, kripto para bu seviyeyi ihlal etmeyi başardı ve sağlamlaştırıcı bir aşamada yer aldı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin % 0.21 düştükten sonra 9.347 $ olarak fiyatlandırılırken, toplam kripto piyasasının değeri 170 milyar $ seviyesinde kaldı. Ayrıca, kripto para biriminin son 24 saatlik işlem hacmi 30,19 milyar dolar oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ