Önde gelen kripto para borsası Binance, Kore Wonu ticaret çiftlerinin ve ödeme seçeneklerinin sonlandırıldığını duyurdu.

Önde gelen kripto para borsası Binance, Kore Wonu ticaret çiftlerinin ve ödeme seçeneklerinin sonlandırıldığını duyurdu. Hemen geçerli olmak üzere, borsa, eşler arası [P2P] satıcı uygulamaları boyunca KRW ticaret çiftleri, KRW ödeme seçenekleri sunmayı bırakacak. Borsa, resmi duyuruya göre Korece web sitesi desteğini de durduracak.

Hamle Neden Geldi

Borsa, Güney Kore'deki kullanıcılarla tüm bağlarını kopardığı için, Binance'in hükümet bunu fark etmeden önce geri adım atması bir ilk oldu. Güney Koreli düzenleyiciler, ülke içinde kripto para borsalarının çalışması için normları daha katı hale getirseler de, Binance'e karşı henüz bir soruşturma başlatmadılar.

Bu, Binance'in hem yalnızca Güney Kore'de hem de dünyanın diğer bölgelerinde değişen düzenlemelere uyma çabaları olabilir.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

“Amacımız blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar etrafında sürdürülebilir bir ekosistem yaratmak. Binance, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla işbirliği yapmaları için fırsatlar sunduğundan, sektörümüzün düzenleyici çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşılamaktadır. Her kullanıcıya fayda sağlamayı amaçlayan politika oluşturma konusunda yapıcı bir şekilde çalışmaya kararlıyız.”

Binance Güney Kore'den vazgeçtiği için, ülke içindeki borsalar değişen Kara Para Aklamayı Önleme [AML] düzenlemelerine uymak zorunda. Bu normlara göre, borsalar, müşteriler için doğrulanabilir ve yetkililere kayıt yaptırabilecek gerçek isim banka hesaplarına sahip olmak zorunda kalacak.

Düzenlemeler, gelişen kripto para sektörünü yakalamak için hızla değiştiğinden, Binance düzenleyicilerle daha sürdürülebilir bir şekilde çalışmaya karar verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ