Binance 3 Aralık'ta yayınlanan bir duyuruya göre, Tezos (XTZ) staking'e destek verdiğini açıkladı.

Dev Bitcoin Borsası Binance Tezos Staking

4 Aralık'tan itibaren, Binance’in kullanıcıları XTZ ile işlem yapabilir ve XTZ ödülleri canlı anlık görüntülere göre günlük olarak hesaplanıyor ve aylık olarak dağıtılıyor. Dağıtım 20 Ocak tarihinden önce ve sonraki her ayın 20. gününde sona erecek şekilde ayarlandı.

Ödül Almak İçin

Binance, kullanıcıların ödüllendirmeye hak kazanabilmesi için en az 1 XTZ bulundurmaları gerektiğini söyledi. Tezos şu anda 1,30 $ seviyesinde işlem görüyor.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Eylül ayında, borsanın başlangıçta krito parayı Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Binance Coin’e (BNB) karşı üç işlem çifti ile listelediğinde belirleme olasılığını ima etmişti.

Diğer büyük borsalar, Tezos'a mevcut tekliflerine ödüller ekliyor. Coinbase, 21 Kasım’da uluslararası yasalar esasına göre saklama kolu Coinbase Custody’ye geçmeden önce Kasım ayının başında bu özelliği ekledi.

Genel olarak söylemek gerekirse staking, bir blockchain ağının operasyonlarını desteklemek için bir cüzdanda kripto para birimi tutma uygulaması anlamına geliyor. Tutucuların blok zinciri işlemlerinde oy kullanmalarına izin vermenin yanı sıra, esnetme ayrıca fonlarını belirleyen kiracıya periyodik ödüller de verir.

Binance’in Son Eklenenleri

Tezos staking ödülleri, 2 Aralık'taki dört Rus ruble işlem çiftinin listeleneceği açıklamasından sonra geldi. Ruble'yi içeren ilk ticaret çiftleri arasında Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP var.

Binance, Kasım ayında yerel dijital cüzdan ortağı Papara aracılığıyla Türk lirasına destek verdi ve aynı zamanda stablecoin operatörü Paxos tarafından geliştirilen Fiat geçişi ekleyen ilk borsa oldu.

Bunun dışında Binance, büyük seyahat web sitesinde kripto para ödemelerini kolaylaştıran bir ödül kartı başlatmak için TravelByBit kripto seyahat girişimi ile ortaklık kurdu. Kart, kullanıcıların Bitcoin, Binance USD (BUSD), Binance Coin ve Ontology (ONT) ile yükleyebilecekleri ek indirim ve ödüllere erişimi olan geleneksel bir ön ödemeli kart gibi çalışacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ