27 Temmuz Salı günü, kripto borsası Binance, şirketin mevzuata uyumunu iyileştirmek için attığı bir dizi adımı duyurdu.

Dev Bitcoin Borsası Binance Ülkelerle Sıkıntı Yaşamamak İçin Alınan Önlemleri Açıkladı

27 Temmuz Salı günü, kripto borsası Binance, şirketin mevzuata uyumunu iyileştirmek için attığı bir dizi adımı duyurdu. Bunun sadece bir başlangıç olduğu ve Binance'in dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyicileri mutlu etmek için gelecekte daha fazlasını yapmayı planladığı belirtilmelidir.

Alınan Önlemler Neler?

Dev Bitcoin borsasının CEO’su CZ'nin bugün yayınladığı bir Twitter dizisinde bahsettiği önlemler şu şekilde:

  • Binance, “kripto borsaları için mevcut bir yasal çerçevenin bulunduğu lisanslar ve onaylar için süreçleri” başlattı ve “kriptoya özel çerçeveler tanıtıldıkça düzenleyicilerle aktif olarak çalışacak”.
  • Kullanıcıları “Müşterinizi Tanıyın” (KYC) sürecinden geçmeye teşvik etmek için Binance, “yalnızca Temel hesap doğrulamasını geçen” hesaplar için günlük para çekme limitini 2 BTC'den 0,06 BTC'ye düşürüyor. Bu değişiklik, "yeni hesap kayıtları için hemen geçerlidir ve 2021-08-04 00:00 AM (UTC) ile başlayan ve 2021-08-23 00:00 AM (UTC) tarihine kadar tamamlanan aşamalarda mevcut kullanıcılar için geçerli hale getirilecektir.”
  • Kimlik Doğrulamayı tamamlayan kişilerin günlük para çekme limitleri 100 BTC'ye çıkarılacak.
  • Binance Vadeli İşlemleri kaldıraç kuralları yeni hesaplar için güncellendi, öyle ki artık "20x'in üzerindeki kaldıraç seviyeleri, açılışlarından sonraki ilk 60 gün içinde vadeli işlem hesapları için mevcut olmayacak."
  • Yeni hesapların kaldıraç limitleri “kademeli olarak” “açıldıktan sonra sadece 60 gün sonra” artırılacaktır.
  • Binance, yarın (28 Temmuz) 04:00 UTC'de Binance kullanıcılarının "düzenleyici kurumları tarafından belirlenen raporlama gerekliliklerini yerine getirdiklerinden emin olmak için kripto faaliyetlerini kolayca takip etmelerine" yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir API aracını piyasaya sürüyor.
  • Binance, “düzenleme ve uyumluluk deneyimine sahip liderliği aktif olarak işe alıyor”.

Hamle Ne Anlama Geliyor?

Hareket, Binance'in KYC ve finansal raporlama kuralları eksikliği nedeniyle dünya çapındaki düzenleyicilerden çok fazla tepkiyle karşı karşıya kaldığı bir zamanda geldi. Önceki raporlar, Binance'in küresel kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemelerine uymadığı için araştırıldığını ileri sürmüştü.

Binance CEO'su Changpeng Zhao kısa süre önce incelemeye, borsanın düzenlemelere uyumu ikiye katlamayı ve zihniyetini bir "başlangıçtan bir finansal hizmet sağlayıcısına" değiştirmeyi planladığını doğrulayarak yanıt verdi. Borsa ayrıca, bu ayın başlarında, hareketin “ticari odağını diğer ürün tekliflerine kaydırma” çabasının bir parçası olduğunu iddia ederek, tokenize hisse senedi ticaretini durdurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ